עיצוב חדר ילדים באווירה יוקרתית – בלי לקרוע את הכיס

אחד החדרים המאתגרים ביותר לעיצוב הוא כמובן חדר הילדים, וזאת בשל הרצון לעצב חדר יוקרתי אך גם פרקטי. כיצד תוכלו  לעצב את החדר בתקציב מצומצם ובמקסימום תוצאה? על כך – במדריך הבא.

עיצוב חדר ילדים: כך תוכלו לחסוך בעלויות מבלי להפחית באפקט העיצוב

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שהולכת וצוברת תאוצה: חדרי ילדים מעוצבים שמזכירים חדרים של מבוגרים, רק עם טוויסט. מספיק להעיף מבט ברשתות החברתיות כמו גם באתרים מתמחים כדי להבין כי התחום של חדרי ילדים השתנה באופן משמעותי, וזאת בשל מגוון עצום של רעיונות אותם ניתן ליישם בבית שלכם – בתהליך העיצוב המחודש של החדר. עם זאת, החשש הטבעי מפני תהליך העיצוב נעוץ כמובן בעלויות הגבוהות. לא פעם שדרוג של חדר עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים, אולם החדשות הטובות הן שכיום ניתן בהחלט לשמור על סטייל יוקרתי ומעוצב מבלי לקחת הלוואה, וזאת באמצעות הטיפים אותם ריכזנו לכם מצד מעצבים ואדריכליים המתמחים בעיצוב חדרי ילדים. מוכנים? בואו נתחיל!

רכישת חדר שינה קומפלט

דרך אתרים של חברות מובילות המתמחות בתחום הריהוט ניתן לבצע רכישה של סט קומפלט לחדר השינה, ובכך להוזיל את העלויות של הריהוט באופן משמעותי. כך לדוגמה, באתר של "האוס דיזיין" תמצאו ריהוט איכותי בעיצוב מודרני ובמחיר מעולה, כולל משלוח מהיר עד לבית. מדובר בחיסכון כספי אדיר המאפשר לכם לבצע את הרכישות הגדולות והמשמעותיות של חדר השינה תחת קורת גג אחת, במקום שיטוט בעשרות חנויות וביצוע של השוואות מחירים בעבור פריט בודד. טיפ זהב: ריהוט מודרני משתלב נהדר בכל חדר ילדים והוא גם יכול להתאים גם לגילאים בוגרים יותר, ועל כן עדיף לבחור ברהיטים בסגנון הזה להשלמת המראה הסופי.

עיצוב חדר ילדים באווירה יוקרתית - בלי לקרוע את הכיס

מדבקות קיר

אחד הטרנדים החמים בתחום העיצוב ובעיצוב חדרי ילדים, בין אם מדובר בחדרי בנות או בחדרי בנים, הן ללא ספק מדבקות קיר. מדובר במדבקות אותן ניתן לרכוש במחיר נגיש לכל כיס, ודרכן ניתן ליצור טקסטורות מיוחדות שמוסיפות לא רק עניין לחדר אלא גם משדרות יוקרה מוקפדת. עם זאת, שימוש במדבקות צריך להתבצע בצורה מושכלת ועל כן עדיף למקם את המדבקות על קיר אחד שימשוך את העין אך גם ישדר שובבות, מתוך מטרה ליצור חדר שינה יוקרתי אך גם כזה שמתאים לאווירה אותה אתם רוצים ליצור בחדר הילדים. טיפ זהב: דרך חנויות מתמחות ניתן לרכוש מדבקת קיר עשויה גיר, כך שהילדים יכולים לקשקש ללא הפרעה ובכך ליצור את האפקט האישי שלהם בחדר.

גופי תאורה

שום חדר יוקרתי איננו שלם ללא גופי תאורה. בכל הקשור לעיצוב חדר ילדים, ניתן ואף רצוי לשלב גופי תאורה מיוחדים כמו למשל גוף תאורה בצורת ארנב או בלון, כל זאת מתוך מטרה ליצור עניין בחדר אך גם פרקטיות מבחינת השימוש. טיפ זהב: השקיעו בגופי תאורה שקועים בקיר מאחר והם אינם בולטים אך מצד שני גם חסכוניים מאוד מבחינת התפוקה, ועל כן הם מהווים חלק בלתי נפרד מיצירה של חדר ילדים יוקרתי.

פריטי טקסטיל

בכדי ליצור חדר שינה באווירה יוקרתית חייב לשים דגש על פריטי הטקסטיל בחדר. העדיפו לבחור בפריטים כמו מצעים, וילונות ושטיחים התואמים את המראה הכללי בחדר ולנסות ולא להתפתות לרכישה של פריטי טקסטיל צבעוניים מדי מאחר והם עלולים ליצור מראה שאינו אחיד. מאחר ואחרי הכול מדובר בחדר ילדים, העדיפו להשקיע קצת יותר בבדים שקל לכבס ולנקות, כך שהתחלופה של הפריטים לא תהיה גבוהה מדי. טיפ זהב: בכדי לשדרג את המיטה ניתן לרקום על גבי המצעים של הילד את שמו או ראשי תיבות, ובכך ליצור מראה מרשים ויוקרתי במינימום מאמץ.

לסיכום, לא צריך לקרוע את הכיס בכדי לעצב חדר שינה מהחלומות. קבעו מראש את מסגרת התקציב, בנו לוח השראה ביחד עם הילדים ושימו דגש על עיצוב יוקרתי אך גם נגיש מבחינה פרקטית, כל זאת מתוך מטרה ליצור חדר מדויק שישרת את הילדים גם בגילאים בוגרים.