איך לעצב חדר לבנות?

חדרי ילדות מאופיינים בדרך כלל בצבעי וורוד וסגול, לצד אלמנטים שונים ומדליקים שילדות אוהבות במיוחד. אבל ממה מתחילים? ואיך מעצבים לילדות את החדר המושלם? כל הפרטים בכתבה שלפניכם.

עיצוב חדר לבנות

עיצוב חדר ילדות חדש

לאחר רכישת דירה חדשה או בתום תהליך שיפוצים ביתי, יש צורך לעצב את הבית, לרבות חדרי הילדים. על מנת שתוכלו לעצב את חדר הילדות באופן המיטבי, תוכלו להיעזר באנשי מקצוע שונים, כמו מעצבי פנים, משום שהם יסייעו לכם להבין כיצד לנצל את החלל באופן המיטבי. בחרו מעצב פנים מומלץ באזור מגוריכם והתייעצו עמו בנוגע לעיצוב החדר. חשוב להגיע לפגישה עם כל האלמנטים והעיצובים האופציונליים עליהם חשבתם ולראות מה מעצב הפנים יכול להציע לכם.

עיצוב התואם לתחומי העניין של הילדה

אחד הדברים החשובים ביותר בתקופת הילדות, הוא לסייע לילדים שלנו לטפח את התחביבים שלהם ולהעניק להם חלל אידיאלי לחוות, להתנסות ולהגשים חלומות. תחילה, כדאי לשוחח עם הילדה, לברר מהם תחומי העניין שלה ואיך היא הייתה רוצה שהחדר שלה ייראה, כך תוכלו לתכנן את נראות החדר ביחד. לא רק שזה יעזור לכם לקבל כיוון לעיצוב החלל, אלא שהילדה תרגיש שהיא לקחה חלק משמעותי בעיצוב החדר שלה.

ילדות שאוהבות ליצור ומתחברות למלאכת יד, ישמחו לשלב בחדרן פינת יצירה קטנה הכוללת שולחן מותאם, כיסא ומקום אחסון שמכיל מגוון חומרי יצירה ייחודיים. בכדי לנצל את החלל באופן מרבי, מוטב להתקין מעל שולחן העבודה מדפים לאחסון חומרים ויצירות. כך תוכלו להימנע מרכישת ארונית, כוורת או רהיטי אחסון שעלולים לתפוס מקום רב מידי בחדר.

אם הילדות מתחברות למשחקי אסטרטגיה וחשיבה, או אוהבות לשחק בבובות, תוכלו להפוך את אחת מפינות החדר לפינת משחקים, בה ניתן להציב שטיח עגול בצבעים משמחים ועליו כוננית קטנה עם כלל המשחקים הרלוונטיים.

דרך נוספת לעצב את חדר הילדות בהתאם לתחומי העניין שלהן, היא באמצעות עיצוב הקירות. החל מציורי קיר, מדבקות קיר ועד לטפטים ממותגים או מאוירים, ניתן להקנות לחדר את המראה והאווירה האידיאלית ביותר עבור הילדות.

עיצוב קונספט

ישנה אפשרות לעצב את חדר הילדות לפי קונספט מסוים, כלומר כל החדר ורהיטיו מתבססים על הקונספט הנבחר. דוגמא בולטת בעיצוב חדרי ילדות הוא חדר בקונספט נסיכות. חדרי נסיכות מאופיינים במגוון אלמנטים מעולם האצולה, למשל מעל המיטה ניתן להדביק מדבקת קיר בצורת כתר או נוף של ארמון. כמו כן, תוכלו לרכוש שידת טואלט בסגנון וינטג' שתעניק לחדר מראה קלאסי ומלכותי במיוחד. כמובן, בהיעדר הינומה עשויה טול מעל המיטה ושנדליר מרהיב לא יהיה זה חדר נסיכות מושלם, לכן מוטב שתרכשו את כל הפריטים הנ"ל ותעצבו לילדה שלכם חדר אצילי ומלכותי במיוחד.

חשבו על קונספט מדליק ומיוחד עבור חדר השינה של הילדה, חפשו אלמנטים ורהיטים התואמים לנושא שנבחר ותכננו את עיצוב החדר באופן שיתאים לחלל עצמו.

קראו גם: איך לעצב חדר לבנים.

פתרונות אחסון

חדר לבנות, מעבר להיותו יפה ומעוצב, חייב להיות גם פונקציונלי ובעל מקומות אחסון רבים. על מנת לחסוך במקום ולהשאיר את הרצפה פנויה, תוכלו להיעזר ברהיטים המכילים מקומות אחסון ייעודיים, למשל רכשו מיטה בעלת ארגז מצעים, הדום הכולל מקום אחסון חבוי ועוד. נוסף לכך, העדיפו לתלות מדפים ולאחסן את הפריטים בגובה, במקום לרכוש ארונות וכונניות שיתפסו מקום על רצפת החדר.

 

בכדי לעצב את חדר הילדות באופן האידיאלי, התייעצו עם מעצב פנים, שתפו את הילדה בתכנון החדר ונסו למצוא כמה שיותר פתרונות אחסון פונקציונליים. שוטטו ברחבי הרשת ואתרו מקורות השראה שיסייעו לכם לעצב את החדר המושלם.