איך לעצב חדר לבנים?

עיצוב חדרי ילדים נשמע כמו משימה מורכבת למדי. לרוב, נעדיף לעצב את החדר באופן שאינו מגדרי אך לעיתים הילדים שלנו יבקשו מאתנו לעצבו באלמנטים מגדריים כמו עיצוב וורוד לבנות ואילו כחול לבנים. מה עושים אם הילד מבקש חדר של בנים? לפני שאתם ממהרים לקנות ארגז כלים לילדים ומיטה ממותגת של בובספוג, כדאי שתקראו את הטיפים השימושיים שאספנו עבורכם.

לפני הכל… מה הוא רוצה?

לפני שאתם מתחילים לרכוש אלמנטים עיצוביים, צבע לקירות, מדבקות קיר ומגוון רהיטים מוטב שתשאלו את הילד איך הוא רוצה שהחדר שלו ייראה. נסו לכוון אותו לקונספט מסוים ולהבין ממנו כיצד הוא מדמיין את חדר החלומות שלו, העלו רעיונות יחדיו עד שתגיעו להחלטה משותפת בנוגע לנראות החדר. במקרים רבים הילד לא ידע לכוון אתכם לקונספט הרצוי לכן מוטב שתכינו כמה קלפים מראש ותציעו לו עיצובים שונים כמו חדר גלקסיה (כוכבים וירח), חדר של דמות אהובה, תחום בספורט, קבוצת כדורגל או חדר בצבע מסוים.

חדר לבנים

קירות החדר

את קירות החדר רצוי לעצב בהתאם לקונספט הנבחר. תוכלו לעצבם באמצעות ציור קיר, טפטים, מדבקות קיר, תמונות ופוסטרים. אם הילד מעוניין שחדרו יהיה צבוע בצבעים כהים, נסו להניע אותו לכך שיבחר קיר אחד בחדר שייצבע בצבע הכהה, ואילו היתר יישארו בהירים. ההמלצה הרווחת היא להותיר את רוב קירות החלל בהירים בכדי להקנות לחדר מראה גדול ופתוח. אם החלטתם שלא לצבוע את קירות החדר, תוכלו לתלות פוסטרים ותמונות ואף כדאי לחפש תמונות ברחבי הרשת ולהדפיסן בבית דפוס בגודל הרצוי, כך הילד יקבל בדיוק את מה שהוא רוצה ואתם תוכלו לחסוך את השיטוטים בחנויות השונות.

ריהוט ואלמנטים שימושיים

ברכישת רהיטים לחדרו של הילד, השתדלו להימנע מריהוט ממותג וזאת בכדי שהרהיטים ילוו אותו גם בשנים הבאות. איך כן ניתן לעצב את החדר לפי הקונספט הנבחר? באמצעות אלמנטים עיצוביים ועזרים דקורטיביים. מדבקות קיר למשל הן פתרון נהדר מאחר וניתן לקלף אותן כשהן פחות רלוונטיות עבור הילד. דבר נוסף שניתן לעשות הוא להתקין מדפים באחד מקירות החדר ועל המדפים הללו להציב אלמנטים המשקפים את הקונספט העיצובי, למשל אם החדר מעוצב בסגנון "בוב בנאי" תוכלו לרכוש ארגז כלים לילדים ולהניחו על אחד המדפים, אם מדובר בקונספט ירח וכוכבים, ניתן להציב פסלי כוכבים בכמה אזורים בחדר, כך גם לגבי פסלוני דרקונים, עיצובי מכוניות וכן הלאה. דבר נוסף שתוכלו לעשות בכדי להקנות לחדר מראה ייחודי הוא תליית אלמנטים הקשורים לנושא העיצוב על הקירות. אם לדוגמא החדר עוסק בעולם המים, תוכלו לתלות גלשן קטן על הקיר או נניח ומדובר בחדר העוסק בקבוצת כדורגל, תליית חולצת הקבוצה היא אלמנט נפלא ומרהיב. עוד תוכלו להיעזר בכריות נוי, וילונות, מצעים, תמונות, מנורות קיר, שלט לדלת, קולבים מעוצבים ופסלים בכדי להביע את הקו העיצובי של החדר.

 

עיצוב חדר ילדים לבנים זו משימה אפשרית העשויה להיות מהנה לכם ולילד ולאפשר זמן איכות משפחתי. חפשו יחד עם הילד אחר מקורות השראה ברחבי הרשת, החליטו על קונספט ועיצובים רלוונטיים ובחרו יחדיו את האלמנטים שיעטרו את חדרו. כך תוכלו ליצור לילדכם את חדר החלומות שלו.