חלומות מתוקים: מה חשוב לוודא כשבוחרים מצעים לילדים

בעבור הורים, אין דבר יותר חשוב בכל העולם מהילדים. אתם תעשו הכל כדי לוודא שילדים שלכם נוח ונעים בכל מצב, בין אם זה במפגשים חברתיים בית הספר או בשעות הפנאי, בין אם בבילויים המשפחתיים ובאינטרקציות שלהם עם קרובים בני גילם, וכן, גם כשהם אוכלים וישנים. כשמדובר בשינה הורים רבים מקפידים כי הילדים ישנו מספר שעות המתאים לגיל שלהם, שלא ילכו לישון בשעות מאוחרות מדי ושהמיטה שלהם רחבה ונוחה עם מזרון אורטופדי איכותי. מה שהורים פחות נוטים לבדוק וחבל, זה את איכות המציעים. במקרים רבים המצעים משפיעים באופן ישיר על איכותי השינה של הילדים ובעיות שינה רבות נובעות משינה על מצעים לא איכותיים. לכן, בפעם הבאה שאתם רוכשים מצעים למיטות של הילדים, הנה כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם לפני שאתם מעבירים את כרטיס האשראי.

סוג הבד

אנשים שונים מגיבים באופן שונה לסוגי בד אחרים. אצל רבים ובמיוחד אצל ילדים, בדים סינטטיים למיניהם או סינטטיים למחצה, מעוררים תגובות אלרגיות שיכולות להיות גם תגובות חריפות. במצעים למיטת יחיד, כמו במקרים של ילדים, הרבה יותר פשוט לבחור מצעים מבד נכון שכן לא צריך להתחשב בצרכים של שני אנשים. שימו לב שהבד הטוב ביותר ושהכי פחות מעורר תגובות אלרגיות הוא מאה אחוז כותנה. תגובות אלרגיות לבדים עשויות להיות במקרים פשוטים גירוד קל ובמקרים חמורים יותר פריחות רציניות וגרד חריף מאד.

מה חשוב לוודא כשבוחרים מצעים לילד

איכות הבד

מעבר לסוג הבד, בשביל שינה טובה חשובה מאד גם איכות הבד. אתם יכולים לרכוש מצעים מבד מסוים שנחשב יקר וטוב מאד, אך דרך הייצור והעיבוד שלו הן לא טובות דיים ועל כן הוא יהיה ברמה פחותה מאד, ממש כמו של בד סינטטי. בשביל לדעת מה איכות הבד מומלץ לחוש ולהבין את האיכות שלו דרך מגע בטרם הרכישה. כמו כן אפשר בהחלט להתייעץ בפורומים שונים ולהבין אם המותג שאתם מעוניינים לקנות הוא איכותי או שהוא רק מתיימר להיות אחד כזה.

מצב המצעים לאחר כביסה

בעיה ידועה עם מצעים היא איכות ירודה לאחר כביסה אחת בלבד. גם כאן מומלץ להתייעץ עם מי שכבר רכש מצעים של אותה חברה כדי להבין איך יוצאים לאחר הכביסה הראשונה. המצעים שיאבדו את איכותם לאחר כביסה אחת יהיו ברמה שאינה גבוהה יותר ממצעים סינתטיים זולים. עם זאת, אם לאחר כביסה אחת המצעים נשארו רכים ונעימים, סביר להניח שאתם מכבסים אותם כהלכה והם יחזיקו מעמד לעוד זמן ארוך.

מחיר שאינו מופרז

הנחה רווחת היא שככל שהמצעים יקרים יותר כך הם איכותיים יותר. זו טעות וחברות רבות מנצלות את החשיבה הזאת ומוכרות מצעים באיכות ירודה במחירים מופקעים. לכן, אל תקנו לפי מחיר גבוה, אלא רק לפי איכות והמלצות של מי שכבר קנה.