ימי קורונה: פעילויות ביתיות שיעסיקו את הילדים

פעילויות ביתיות

משתגעים בבית עם הילדים? במדריך זה נציג פעילויות ביתיות פשוטות אשר יאפשרו לכם להעסיק את הילדים בזמן שגרה חדשה ובלתי צפויה בצל הקורונה.

פעילויות לילדים בזמן קורונה: קל ופשוט

נגיף הקורונה הוביל לסיטואציה שלא הייתה מוכרת מעולם במדינת ישראל, ובעולם כולו. בבת אחת נסגרו כל המסגרות ונכפה על כולנו ריחוק חברתי אשר גרם לבלבול ולעיתים גם לתסכול בקרב הורים אשר מצאו את עצמם עם ילדים בבית, ללא יכולת לצאת. אולם, מומלץ ואף רצוי לנצל את התקופה הזו לצורך יצירת שגרת יום באמצעות פעילות ביתית. קווים מנחים לפעילויות בבית אפשר למצוא באיך גדלת, אתר מקצועי אשר מאגד מידע קונקרטי בעבורכם ההורים. בנוסף לכך, מומלץ להשתמש בחומרים קיימים בבית ולהפעיל יצירתיות אשר במסגרתה תוכלו להעסיק את הילדים למשך שעות רבות. מחפשים כמה רעיונות? להלן מספר פעילויות מקסימות לכל הגילאים:

פרחים צפים במים

לטובת הפעילות מדפיסים פרחים בשלל גדלים, ומדפיסים. נותנים לילדים לצבוע את הצבעים בהתאם לבחירתם, ומקפלים את עלי הכותרת לפי הסדר. לאחר שהפרחים קופלו מניחים את הפרחים בקערת מים, ולאחר זמן קצר ניתן לראות כיצד הפרחים "נפתחים" ויוצרים צורה יפהפייה של פרחים צפים במים. מדובר בפעילות אשר מתאימה לכל הגילאים, והיא מרגשת במיוחד ילדים אשר יוצרים בעצמם את הפרחים.

פעילויות לילדים

ציור משפחתי משותף על בד

זה הזמן להפעיל את הדימיון וליצור ביחד עם הילדים ציור משותף. קחו סדין ישן שיש לכם בבית בצבע לבן, ורכשו מראש צבעי גואש אשר מתאימים לבדים. על גבי הסדין ניתן ליצור צורות שונות ולבקש מהילדים לצבוע, או לתת לילדים יד חופשית ולצייר בעצמם. אם תרצו לשדרג את ההפעלה, תוכלו לאפשר לילדים לצבוע גם את עצמם בצבעי גואש באמצעות הידיים – אולם קחו בחשבון כי מדובר בפעולה מלוכלכת אשר מתאימה בעיקר למרפסת או לגינה. בסיום הצביעה יש לייבש היטב את הסדין באור השמש ויש לכם ציור מקסים אשר אותו ניתן לשמור.

קצף צבעוני

בתוך שקית אוכל קטנה מכניסים חצי כוס דבק וחצי כוס של קצב גילוח. מוסיפים צבע מאכל בצבע שהילדים בוחרים, וקושרים את השקית היטב. לאחר מכן נותנים לילדים לערבב בעדינות את השקית, וגוזרים בזהירות את הקצה (ממש כמו בשקית זילוף). לאחר מכן לוקחים דף לבן ונותנים לילדים לצייר או לכתוב ומחכים עד אשר הקצף יתייבש. בסיום תוכלו לקבל תוצאה מהממת של קצף צבעוני, בעבודת יד ובאפקט מהמם.

מירוץ מכוניות

יש לכם בקבוקי פלסטיק וקרטונים? תוכלו ליצור עמם מסלול מכוניות מרוץ ממש בתוך הבית. תנו לילדים לצייר על גבי הקרטונים או הבריסטול את המסלול, ומגליל של נייר טואלט ניתן ליצור מרוץ יצירתי ומגניב במיוחד של מכונית אותה הילדים הכינו בעצמם.