המשחקים שיעצבו את החשיבה של הקטנטנים שלכם

בשנים הראשונות לחייהם, הילדים רוכשים מיומנויות שונות, לומדים להכיר את העולם, להבין ולפענח אותו. לכן בשנים הללו חשוב לסייע להם בתהליך ולהעניק להם מגוון רחב של כלים, כשחלק מהאמצעים הללו טמונים דווקא במשחקי הילדים האהובים. מיומנויות קוגניטיביות מהוות חלק בלתי נפרד מהתפתחות הילדים, לרבות עיצוב החשיבה, לפיכך מומלץ לרכוש בעבורם משחקים ייחודיים שיתרמו לפיתוח הכישורים הקוגניטיביים. מהם המשחקים הללו? המשיכו לקרוא.

משחקי חשיבה לילדים

משחקי חשיבה ויתרונותיהם

כיום ניתן למצוא בשלל רשתות צעצועים מובחרות כמו click toy מגוון רחב של משחקי חשיבה, כשמדובר במשחקים ייחודיים לילדים שתורמים לפיתוח מיומנויות קוגניטיביות שונות ומייעלים את היכולות האינטלקטואליות. החל מחשיבה יצירתית, דרך ריכוז או הפעלת שיקול דעת ועד לשימוש בהיגיון – כל אלה ועוד נרכשים ומתפתחים באמצעות המשחקים הללו.

למעשה, במהלך המשחק הילדים נאלצים להפעיל את החשיבה, להבין מהי הבעיה שמוצגת במשחק וכיצד יש לפתור אותה. תוך כדי הם מתרגלים ניסוי וטעיה ולומדים כיצד לחשוב באופן אסטרטגי ומחושב. נוסף לכך, המשחקים מסייעים להתפתחות המוח ומעודדים את הילדים לבצע פעולות מושכלות. הם תורמים ליצירתיות ולהפעלת הדמיון, כמו גם לנתח את הסביבה, להבין אותה ולהסיק מסקנות לעתיד. יתרה מזאת, היתרון במשחקים הללו הוא שהם לא רק מסייעים לכישורים הקוגניטיביים אלא גם מהנים ומאפשרים לילדים לצבור חוויות, ובייחוד כשמשחקים בהם עם בני המשפחה והחברים.

אילו משחקי חשיבה כדאי לרכוש?

על מנת לרכוש לילד את המשחק האידיאלי ביותר בעבורו, זה שיפתח את מיומנויותיו וייטיב עם החשיבה – יש לבחור במשחקים שמותאמים לגיל הילד ולשלב ההתפתחותי שלו. משחקים שאינם מאתגרים את הילדים או מגרים אותם לחשוב ולפתור בעיות, לא בהכרח יסייעו להם, לכן מוטב לוודא שהמשחקים הרצויים אכן מתאימים לגילים הרלוונטיים.

להלן דוגמאות למשחקי חשיבה מומלצים:

עכברים על הגובה

במשחק זה על הילדים לבנות מגדל באמצעות דמויות של עכברים ופילים, כשעליהם לחשב את הצעדים ולבנות אסטרטגיה נכונה ומדויקת על מנת שהמגדל לא ייפול. המשחק מתאים לכל המשפחה ויכול להיות פעילות נהדרת לסופי השבוע.

כיפה אדומה

על הילדים לסייע לכיפה אדומה להגיע לבית של סבתא, כשבדרך צצים להם אתגרים שונים (למשל, הזאב). חשיבה יצירתית ופתרון בעיות מהיר יאפשר לילדים למצוא את הדרך האידיאלית ביותר להגיע הביתה.

סיכון (ריסק)

המשחק מתנהל על לוח המדמה את מפת העולם, כשבמהלך המשחק על הילדים להבין כיצד לכבוש אזורים שונים בעולם באמצעות האמצעים שלרשותם. כמו כן במשחק יש לא מעט משימות, כשהילדים צריכים לעמוד בהן בהצלחה. שימו לב, מדובר במשחק שמתאים לילדים מעל גיל 10.

אגב, נוסף למשחקים שצוינו מעלה, יש מגוון רחב של משחקים נוספים שיעניקו לילדיכם יתרונות רבים, וילמדו אותם כיצד לפתח את החשיבה כמו מונופול, קובייה הונגרית, פאזלים, משחקי הרכבה ייחודים והרשימה עוד ארוכה ומגוונת.

 

לסיכום, יש לא מעט משחקים נהדרים שיכולים לסייע לפיתוח החשיבה של הילדים ולאפשר להם לרכוש מיומנויות קוגניטיביות חיוניות. רכשו בעבור ילדיכם את המשחקים האידיאליים ביותר, תוך שאתם מתאימים אותם לגיל הרלוונטי. אין ספק שמדובר במוצרים שיועילו לילדים ויעניקו להם מגוון רחב של יתרונות.