דואגים לחינוך: עמותת אחינועם בראשותם של משה, רפי ואיל אדרעי הקימה ספרייה בבית ספר יסודי

החינוך הוא מפתח לקראת יצירה של קריירה מצליחה, בכל תחום. למעשה, באמצעות חינוך איכותי ניתן ליצור בעבור כל ילד את המעטפת אשר תוביל בסופו של דבר למימוש פוטנציאל, אולם כפי שרבים יודעים, בפריפריה המצב של מתקנים שנועדו ליצור סביבת לימודים הוא ישן ובהתאם לכך לא מעורר את המוטיבציה של התלמידים להשקיע, ובהתאם לכך להצליח. עמותת אחינועם בראשותם של משה, איל ורפי אדרעי החליטה להרים את הכפפה ולהקים ספרייה בית ספר יסודי בצפת, כאשר המטרה היא להרחיב את השיפוץ גם לערים נוספות. לא בכדי בחרו בעמותה דווקא בעיר צפת, וזאת בשל הקשר המיוחד של בני המשפחה לבין העיר שהצמיחה אותם מעלה, גם כאשר כל הנסיבות היו נגדם.

הקמת ספרייה בבית ספר – תהליך ארוך טווח לשנים הבאים

הקמת ספרייה בבית ספר בצפת היא רק מהלך אחד מבין מהלכים רבים אותה מבצעים המייסדים, לאורך כל ימות השנה. רפי אדרעי עלה לכותרות בעקבות מהלך שבמסגרתו העמותה תרמה אלפי מחשבים מחודשים כמו גם חדשים לטובת ילדי הפריפריה, כחלק ממטרה לצמצם את הפערים החינוכיים שמשפיעים על היכולת של בני נוער מהפריפריה לסיים את הלימודים כמו גם להתקבל לאקדמיה.

פרויקט ההקמה של ספרייה בבית ספר יסודי מהווה מהלך משמעותי שנועד לשפר את התשתיות של בתי הספר ובהתאם לכך ליצור מערך שמאפשר לילדים ללמוד ולהשקיע במרחב נעים. התהליך של הקמת הספרייה היה תהליך ארוך שדרש לא מעט השקעה כספית אותה הצליחה העמותה בראשותם של רפי, משה ואיל אדרעי לגייס באמצעות שורה של תורמים אשר מלווים את הפעילות ותומכים במהלכים אותם מבצעים האחים איל, משה ורפי האח הבכור, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות יוצאת דופן לצמצם פערים ובכך להוביל לשווין שמגיע לידי ביטוי בקידום של תוכניות ארוכות טווח שזוכות גם לתמיכה מצד הרשויות. את השיפוץ השלימו לאחרונה בעמותה וכעת התוכנית עתידה להתקיים גם בערים נוספות, כל זאת מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר חינוך איכותי לכל גיל במדינת ישראל.

דואגים לחינוך: עמותת אחינועם בראשותם של משה, רפי ואיל אדרעי הקימה ספרייה בבית ספר יסודי

חינוך כחלק בלתי נפרד מצמצום פערים בחברה

בשנים האחרונות המודעות לגבי הפערים בין הפריפריה למרכז עלו באופן משמעותי, לא מעט בזכות עמותות כמו עמותת אחינועם. האחים איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם אשר פועלים לילות כימים לטובת שיפור התנאים של תלמידים שנאלצים ללמוד במבנים מיושנים ואפילו מסוכנים. כעמותה שחרטה על דגלה לספק לכל תלמיד את הכלים הנכונים להצלחה, אין ספק כי ההצלחה של העמותה הצליחה ליצור בעבור רבבות תלמידים הזדמנויות חדשות, כפי שניתן לראות באתר הרשמי. זאת ועוד, התוכניות אותן מקדמת העמותה בפריפריה כמו למשל חלוקת מלגות וכן סיוע למשפחות מעוטות יכולות מונע מתלמידים להפסיק את הלימודים בשביל לסייע לבני המשפחה, ובכך ליצור מערך תמיכה שמוביל להצלחה גם בלימודים אבל גם בהשתלבות בתפקידים בכירים בצבא, כמו גם במקומות תעסוקה. באתר של העמותה תוכלו לקרוא אודות התוכניות הרבות כמו גם כאלו שנמצאות במגמת פיתוח, כל זאת כחלק מחזון משפחתי שהתחיל עוד בצפת לפני שנים רבות וכעת מגיע לידי ביטוי בתוכניות חינוכית רבות.

לסיכום

החינוך הוא המפתח לטובת יצירה של דור משכיל שלא נותן לרקע ממנו הוא מגיע לעצור אותו, ובשל כך תמיכה בעמותות אחינועם דרך תרומה או סיוע למערך המתנדבים יכול לשנות את תמונת המצב ואף לתרום לטובת קידום של פרויקטים של הקמת ספריות בכל רחבי הארץ ועם שימת דגש על אזור הפריפריה.