עישון בבית: כך תשמרו על הניקיון

חיי המשפחה מציבים אתגרים שונים ומשונים. כל משפחה מורכבת מקבוצת אנשים בגילאים שונים עם צרכים שונים, רצונות שונים ושאיפות אחרות ומשתנות. קיים תמיד מתח בין הורים לילדים על רקע ההגבלות החלות על ילדים מול הדברים שמבוגרים יכולים לעשות. לפעמים, ההורים צריכים לפעול בחכמה כי יש דברים שלא מומלץ לעשות ליד הילדים. חלק מאותם דברים הוא כמובן עישון. למרות שזו יכולה להיות פעולה מאד מהנה ואפילו חברתית, עדיין, יש כמה דברים שצריך לשמור עליהם בסביבה של משפחה. את המאמר הזה כתבנו בכדי לעזור לכם לשמור על ההרגלים אשר מסבים לכם אושר ויחד עם זאת, לשמור על הבטיחות והבריאות של הילדים שלכם.

כללים לעישון בבית המשפחה

הדבר הראשון שצריך לעמוד לנגד עינכם הוא סדר וארגון. זה הבסיס להכל ודרך אגב, זה יעזור לכם בכלל בחיים. סדר וארגון אומר שיש לכם מקום מוגדר לכל אחד מאביזרים העישון השונים כמו גם החומרים עצמם. זה גם אומר שימוש באביזרים שונים אשר עוזרים לשמור על סביבה נקיה, בראשם כמובן קססוניות ומגשי גלגול אשר מרכזים את כל חומרי העישון במקום אחד ומונעים פירורים שונים מליפול על הרצפה עליה יתרוצצו בבוקר הילדים שלכם.

אם אתם משתמשים במכשיר אידוי, חשוב לנתק אותו מהחשמל, במידה והוא עובד על חשמל מהקיר. את האיפסון שלו כמו יתר האביזרים נמליץ לעשות במקום שהוא רחוק מהישג ידם של הילדים. עוד חשוב שהמקום הזה לא יהיה מושך את העין ומסקרן. הכי טוב לאכסן דווקא בסביבה של חפצים 'משעממים' ומוכרים בהם אין לילדים כל ענין אבל הם מודעים לקיומם, למשל ניירת, קלסרים, כלים שונים וכו'.

בזמן העישון ולאחריו

חשוב להקפיד על עישון במקום מאוורר בבית. זימו לב שהאוורור מוציא את העשן החוצה מהחלון ולא לכיוון פנים הבית וחדרי הילדים. תוכלו להשתמש במאוורר בשביל לעזור לעשן לצאת. שימוש במזגן מרכזי אינו מומלץ מכיוון שהוא יוצר סירקולציה של אוויר אשר בסופו של דבר מפזרת את העשן בבית. נכון, למזגנים יש פילטרים, אבל הם יותר יעילים בהסרת שאריות הריח לאחר העישון מאשר את העשן עצמו.

חשוב לעשן במקום אחד בבית, מקום קבוע שאחר כך ניתן לנקות בקלות. מי שמעשן על המרפסת, טוב יעשה אם יוציא משם למשל כביסה על מתקן כביסה או כל מיני שמיכות או כריות מבד אשר יכולות לספוח את העשן ואת הריח.

עישון בבית: כך תשמרו על הניקיון

לאחר העישון חשוב לעבור ולנקות באופן יסודי. עשו לכם הרגל הכולל תמיד את אותן פעולות. כך תוכלו לנקות טוב ללא מחשבה מעמיקה על הפעולות הדרושות. דאגו לאוויר רב שיכנס אל הבית. זרקו את שאריות העישון לשקית, קשרו את השקית וזרקו אותה לפח. רצוי לרוקן את הפח הכללי בשביל שלא יישאו ריחות עישון לא נעימים. במקום העישון עצמו חשוב לנגב את כל המשטחים טוב טוב עם מטלית לחה ומעט חומר ניקוי. טוב תעשו אם גם תעבירו על הרצפה מגב עם סמרטוט רטוב בשביל להיות בטוחים שהיא נקיה וגם בשביל לתחזק את הניקיון הכללי בבית. ניתן כמובן לעבור גם עם שואב אבק או אפילו שואב אבק שהוא גם שוטף, זאת בתנאי שהוא לא מרעיש מידי ומעיר את הילדים הישנים.

זכרו שחיי המשפחה וההורות מחייבים אתכם לשים את הילדים בראש סדרי העדיפות שלכם. יחד עם זאת, גם לכם מגיע את ההנאות הקטנות וההרגלים שלכם. ניתן בהחלט לשלב בין הדברים רק חשוב לשמור על כללים ברורים.