לטייל עם הילדים בתקופת הקורונה: איך נעשה את זה בטוח?

מאז פרוץ מגפת הקורונה לפני כשנתיים, השתנו חייהם של מיליונים בכל רחבי העולם, וגם כאן בישראל. אם עד לפני פרוץ המגפה התרגלנו לקחת את הילדים לטיולים באופן ספונטני, כיום התמונה השתנתה ויציאה לטיול עם הילדים עשויה להוביל לא רק להידבקות בנגיף אלא גם להתנהלות שונה לחלוטין, בעקבות כללי הריחוק החברתי. אם אתם מתכננים לצאת לטייל עם הילדים, חשוב לבצע את התהליך באופן בטוח ועם שימת דגש על תכנון מוקדם. כיצד תעשו זאת? להלן כל הפרטים:

בדיקת קורונה מהירה

כל כניסה לאטרקציה או אתר מחויבת בתו ירוק. על כן, בדיקות קורונה מהירות לתו ירוק מהוות את השלב הראשון והחשוב ביותר לפני היציאה לטיול, וזאת מתוך מטרה להבטיח כי אתם כמו גם הילדים תוכלו לצאת לטיול בבטיחות ומבלי חשש. כיום ניתן לבצע את הבדיקה באופן מהיר ובעלות כספית נוחה, כל זאת בסיוע של חברה מקצועית אשר מספקת לכם את השירות בפריסה ארצית ועם נקודות דגימה הכוללות גם צוותים מקצועיים ומנוסים אשר מבצעים את הבדיקה באופן נעים ככל האפשר, כחלק מהבנה כי החוויה של הבדיקה עשויה להיות מפחידה בעבור ילדים ולא פחות גם ההורים. הבדיקה הזו מאושרת ע"י משרד הבריאות ולאחר קבלת התוצאות תוכלו לצאת לטיול שלכם, כולל תו ירוק לילדים.

שמירה על היגיינה

חשוב מאוד לשמור על כללי ההיגיינה הכוללים עטיה של מסכה לכל אורך השהות עם אנשים נוספים וכן ניקוי של הידיים באופן קבוע באמצעות אלכוהול ג'ל. כאשר אתם אורזים את התיק שימו לב כי אתם אורזים כמות גדולה של אלכוהול ג'ל לצד אקסטרה מסכות, כך שתוכלו לשמור על בריאותכם, בייחוד אם אתם עתידים לטייל במקום סגור.

הזמנה מראש

רוב המקומות דורשים כעת הזמנה מראש של כרטיסים, וזאת בשל הגבלת התקהלות של הממשלה כמו גם רצון של מקומות כמו מוזיאונים ואתרי טבע להגביל את מספר המשתתפים. על כן, חשוב מאוד לפני שבוחרים לעשות יום כיף עם הילדים לבצע הזמנה של כרטיסים מראש כך שתוכלו להבטיח את מקומכם. בעקבות המגפה יותר ויותר אתרי טבע כמו גם אטרקציות פתחו אתרים ייעודים מהם ניתן לבצע את ההזמנה של הכרטיסים בעבור מבוגרים כמו גם ילדים.

העדפה של מקומות פתוחים על פני סגורים

מאחר והנגיף ממשיך להתפשט, העדיפו לטייל במקומות פתוחים כמו שמורות טבע במקום מקומות סגורים שנמצאו כבעלי סיכון מוגבר להידבקות. כיום באמצעות הרשתות החברתיות ניתן לבנות מסלול טיול המשלב בין מקומות פתוחים לסגורים, כולל המלצות מצד הורים שכבר ערכו את הטיול ויכולים לסייע לכם מבחינת תכנון מסלול המותאם גם לגילאים של הילדים אבל גם מאפשר להימנע מהתקהלות שעלולה לסכן את בריאותכם כמו גם את בריאות הילדים.

לטייל עם הילדים בתקופת הקורונה: איך נעשה את זה בטוח?

העדיפו לנסוע ברכב הפרטי

במקום לקחת תחבורה ציבורית, העדיפו לנסוע ברכב הפרטי או להשכיר רכב. התחבורה הציבורית מהווה כר פורה להידבקות אבל גם חווה עומסים גבוהים שמשפיעים על אחוזי התחלואה. על כן, אם אפשר העדיפו ללכת ברגל לטיול או לקחת את הרכב הפרטי/רכב מושכר, מתוך מטרה להימנע מהתקהלות שתסכן אתכם כמו גם את הילדים.

לסיכום

יציאה לטיול בזמן תקופת הקורונה עלולה להיות מאתגרת למדי. יחד עם זאת, באמצעות תכנון מוקדם הכולל קודם כל ביצוע של בדיקות קורונה, העדפה לנסיעה ברכב או ברגל וכן הזמנה מראש של מקומות על בסיס המלצה של חברים וקבוצות ברשתות החברתיות יסייע לכם להרכיב טיול מהנה, גם בזמן תקופה לא פשוטה כמו תקופת הקורונה.