פאנלים סולאריים על הגג הפרטי: השמש יכולה להכניס לכם כסף

פאנלים סולאריים על הגג

הכנסה פסיבית הפכה לחלק בלתי נפרד מחישובים כלכליים של משפחות, בעוד שהורים לילדים מחפשים השקעה שתניב רווח על בסיס קבוע ותספק גם להם וגם לילדים שלהם בטחון בעתיד. כיום, יש מבוגרים שמשקיעים בנדל"ן, יש את מי שישקיע במניות, מט"ח או אג"ח, ויש את מי שיבחר השקעה שאין בה שום סיכון – הלוא היא השקעה באנרגיה סולרית.

אנרגיה סולארית מופקת מהשמש, מייצרת וצוברת חשמל על ידי פאנלים סולאריים המותקנים על גגות פרטיים המפיקים חשמל מקרני השמש. שיטה זאת להפקת חשמל הפכה להשקעה כדאית משום שהיא גם חוסכת חשמל ומספקת אנרגיה לכל המכשירים החשמליים במרחב ( כמו בבית הפרטי למשל), וגם אוגרת באמצעות פאנלים את האנרגיה למכירה, כך שאפשר למכור את האנרגיה לחברת החשמל ולהרוויח תשואה שנתית של 12 אחוזים בשנה בממוצע.

לפני שמתקינים – בודקים כמה תרוויחו בעזרת מחשבון סולארי

אבל רגע לפני שאתם מתקינים פאנלים סולאריים על הגג שלכם, מומלץ לחשב מה תהיה התשואה השנתית הממוצעת לאחר התקנת לוחות סולאריים. החישוב נעשה באמצעות מחשבון שמהווה כלי שיאפשר לכם לחשב את פוטנציאל ייצור החשמל שלכם. באמצעות המחשבון תוכלו להכניס את מידות המטר מרובע עליו מותקנים הלוחות, להזין את מבנה הגג ולחשב כמה תוכלו לקבל חזרה על האנרגיה שצברתם מחברת החשמל. בין היתר יש להכניס לחישוב שלכם את עלות התקנת הפאנלים הסולריים על הגג ולחשב את החזרת ההשקעה ולאחר מכן את הרווח הנקי שתקבלו בחזרה. בדקו כמה חשמל תוכלו לקזז באמצעות מומחים בהתקנת לוחות סולאריים.

חשוב לדעת שהמדינה מעודדת את חברת החשמל לקנות אנרגיה מאנשים פרטיים כדי להפוך את המדינה שלנו לירוקה יותר על ידי שימוש במשאבים טבעיים כמו אנרגיה סולארית. העידוד נעשה על מנת לשמור על הסביבה ולהפחית בשימוש במשאבים לא טבעיים אשר גורמים להתגברות גזי החממה ומכאן לשריפת היערות והתחממות הגלובלית.

אז כיצד מתחילים בתהליך

בתחילה מבינים את המשמעות של גגות סולאריים:

שימוש באנרגיה סולארית היא שיטה ידידותית לייצור חשמל והיא קורית בכל חודשי השנה תוך שהפאנלים סופגים ואוצרים בתוכם את קרני השמש ומשם מעבירים את האנרגיה שנאצרה אל ממיר מיוחד המותקן על ידי מומחים בתחום. הממיר הופך את האנרגיה לחשמל ומעביר אותה אל כול חלקי הבית הדרושים ואל מכשירים חשמליים, החל ממכונת כביסה או תריסים חשמליים עד טלוויזיה או משאבה של בריכה.

באמצעות אותם פאנלים אין צורך לשלם חשבונות גבוהים או חשבונות בכלל לחברת החשמל ואת האנרגיה הנותרת אוצרים בתוך הפאנלים כאשר הפוטונים של השמש יוצרים בלוח הסולארי את כמויות החשמל הרצויות.

יתרונות של השקעה בפאנלים סולריים

להפקת אנרגיה על ידי פאנלים סולאריים יש לא מעט יתרונות החל מחשיפה לשמש ללא מקורות צל ושימוש בשטח פנוי על הגג להשקעה פאסיבית ללא מאמץ, קבלת רווחים קבועים שימשכו לתקופה של יותר מ25 שנה וגם ישרתו את הילדים שלכם בהמשך זאת במידה והם יבחרו להמשיך בשיטה כשהם יהיו הבעלים של הנכס.

בין היתר מדובר בהשקעה ללא סיכונים וכזאת שמחזירה עצמה תוך כמה שנים וחוסכת משמעותית בחשבונות חשמל – כך שאתם והילדים שלכם יכולים להדליק את הבוילר כמה שאתם רוצים בחורף או לחמם את הבית על כל אגפיו, וגם להנות מקירור ומזגן עובד בימים חמים ולהנות מהכנסה קבועה ולהגדיר עצמכם כמשפחה שבוחרת להיות חלק משיפור ושימור הסביבה.