איך בוחרים ריצוף לחדר הילדים?

אם אתם משפצים בית בשביל שיתאים לצרכי המשפחה המתרחבת שלכם, את המאמר הזה פשוט אסור לכם לפספס. אנחנו נשים בו דגש על החללים אשר ישמשו את הילדים שלכם לשינה, משחקים וסתם שהיה וכל זאת למשך הרבה שנים לעתיד. חדר הילדים הוא המקום בו יתעצבו הרבה מהזיכרונות של הילדים שלכם. הוא מקום שצריך לתת השראה לפתח חלומות גדולים וגם להיות מקום מוגן אשר משרה ביטחון ורוגע. בשביל לעצב חדרי ילדים באופן נכון, צריך להתחיל קודם מהבסיס. הבסיס של כל חדר הוא הרצפה כמובן. מהסיבה הזו בדיוק, נקדיש את המאמר הזה לריצוף חדרי ילדים. זהו נושא רחב ואנחנו ננסה לגעת בנקודות אשר יכולות לעניין אותכם בתור הורים לילדים. אנחנו מבינים את הייחודיות של הבניה הירושלמית וגם היא תהיה חלק מהקו המנחה אותנו. קריאה נעימה.

ריצוף מתחיל באיש המקצוע

בכדי להשיג את הריצוף הכי טוב לחדר של הילדים שלכם, חייבים לבחור בקפידה רבה איש מקצוע שיבצע את העבודה בהצלחה. איש מקצוע שהוא רצף עם ניסיון בעבודה בירושלים, גם יכיר את הדקויות והשוני בעבודה בדירות או בתים בעיר, שהיא מעט שונה מיתר ערי ישראל. חשוב לבחור איש מקצוע איתו תהיה לכם ראשית תקשורת טובה ומכילה. מישהו כזה יוכל לשמוע את בקשותיכם השונות לגבי ריצוף חדר הילדים, להציע הצעות משלו וליצור דו שיח פורה. הדרך הכי טובה בשביל למצוא את הרצף המתאים לכם היא פשוט על ידי עבודת בית מעמיקה. זו צריכה לכלול בדיקה של המלצות אצל משפחות אחרות שריצפו בזמן האחרון את חדרי הילדים. בנוסף, תוכלו לקרוא על איש המקצוע באינטרנט, ברשתות החברתיות או אפילו לראות מיהו ומה הוא מציע דרך האתר שלו. לאיש מקצוע אשר מכבד את עצמו, יהיה אתר עם טיפים והרבה מידע מקצועי היקפי.

איך בוחרים ריצוף לחדר הילדים?

בחירת חומר הגלם

ריצוף לחדרי הילדים צריך לקחת בחשבון כמה משתנים שונים. ראשית, על הריצוף להתאים לריצוף הכללי של הבית. לפעמים, ניתן לבחור בצבעים דומים ובטקסטורות שונות. נניח שהבית מרוצף בבז' בהיר ומעט מבריק, את הריצוף בחדר הילדים נוכל לבחור בצבע דומה אבל במרקם מחוספס יותר. למרקם כזה יש יתרון בגילאים צעירים של הצעדים הראשונים והילדות. על מרקם מחוספס יש יותר אחיזה לרגל יחפה או אפילו עם גרביים או נעלי בית.

המשתנה השני שיש לחשוב עליו הוא פרקטיות. חדרי ילדים נוטים להתמלא בחפצים ובמשחקים (ופה תמצאו מספר משחקי חשיבה נהדרים לילדכם) וגם בלכלוך. ריצוף שיהיה קל לנקות הוא יתרון אדיר. בחרו צבעים שלא רואים עליהם כל כתם שיש, זה יחסוך הרבה ניגובים בעתיד.

מבחינת העיצוב, יש כאלו אשר בוחרים צבעים קצת יותר חיים לחדרי הילדים. אפשר לקבל השראה מהעיר עצמה לה יש תרבות עשירה וסגנון אופייני. תוכלו להשתמש בריצוף אשר משלב בין עיטורים מסורתיים לצבעים מותאמים לילדים.

בבתים ירושלמים שונים יש חימום רצפתי. חשוב מאד לתכנן זאת מראש ואפילו לנצל את ההזדמנות בכדי להתקין מערכת כזאת. לפעמים, יש משמעות מבחינת סוג הריצוף. בכל מקרה, נמליץ לכם רכישה של ריצוף מחנות או משווק מוכר אשר יכול לתת לכם שקט נפשי באשר לאיכות החומר שיישאר עמיד בפני פגעי הזמן כולל ניקיונות רבים.

לבסוף, חשוב מאד בחדרי ילדים להתאים את הריצוף לצרכים ולטעם של הילדים והמשפחה, אך חשוב גם כן להסתכל ולתכנן לעתיד. ריצוף הוא לא משהו שמחליפים בתדירות גבוהה. נסו לחשוב על צבעים ודוגמאות אשר יישארו רלוונטיים גם כאשר הילדים יתבגרו מעט. אנחנו נמליץ להימנע ברוב המקרים מריצוף שהוא במובהק מכוון לתינוקות או פעוטות.