ארגון מסיבת יום הולדת לילדים: המדריך להורה החדש

מזל טוב! הגעתם לרגע שבו אתם צריכים לארגן לילדים שלכם יום הולדת! בין אם מדובר ביום הולדת לגיל שנה, שנתיים או שלוש, אין ספק שהחגיגה הגדולה הראשונה שמארגנים, היא חגיגה מרגשת ומיוחדת, בעיקר עבורכם, אבל גם עבור הילדים. אז מאיפה מתחילים? איך מארגנים? ומה אסור לנו לשכוח? הכנו לכם מדריך מיוחד בנושא.

מסיבת יום הולדת לילדים

אופי החגיגה

לפני שתתחילו לארגן את יום ההולדת, החליטו מה יהיה אופי המסיבה. האם זה אירוע לבני המשפחה? האם תחגגו לילד בגן? האם תזמינו את החברים אליכם הביתה? חשבו כיצד תרצו שחגיגת יום ההולדת של הילדים שלכם תיראה ולפיה תוכלו להתחיל ולתכנן את המסיבה.

מועד המסיבה

בכדי לקבוע מועד אידיאלי למסיבה, כדאי להתחשב בחגים ובאילוצים שונים. למשל, אם אתם עורכים את יום ההולדת בגן, וודאו שבאותו היום לא מתוכננות פעילויות נוספות, כמו כן, אם ילד נוסף חוגג יום הולדת באותו היום, ייתכן ותעדיפו להפריד בין המסיבות בכדי להעניק לילד שלכם את מלוא תשומת הלב ביום הולדתו (למרות שימי הולדת משותפים עשויים לחסוך בהוצאות המסיבה). היה והחגיגה נערכת בבית או במתחם משחקים, נסו לבחור מועד שמתאים לכולם, למשל הימנעו מחגיגה יום לפני חג או בשעות בהן ההורים עדיין נמצאים בעבודה, משום שכך תוכלו להבטיח שכמה שיותר מוזמנים יגיעו לחגוג עם ילדיכם.

יתרה מזאת, כדאי לעדכן את הורי הילדים כשבועיים לפני המסיבה ואף להזכיר להם שלושה ימים לפני מועד האירוע (תוכלו גם לבקש שיאשרו את הגעתם), כך תוודאו שהמוזמנים אכן יגיעו לחגיגה.

כיבוד ואוכל

אחד הדברים החשובים בתכנון יום הולדת הוא כל נושא הכיבוד והאוכל. חשוב לרכוש כיבוד ליום הולדת שכולם יאהבו, בין אם מדובר באירוע שכולל מבוגרים או במסיבה לילדי הגן בלבד. כך או כך, תצטרכו לדאוג לחטיפים אהובים, מאכלים מסוגים שונים וכמובן – עוגת יום הולדת מתוקה.

תוכלו לארגן שולחן מתוקים מעוצב ומרהיב, ולסדר את כל החטיפים בצלחות חד פעמיות. כמו כן, רצוי לדאוג למאכלים במסיבה (במיוחד אם המבוגרים ינכחו) כמו כריכים, ירקות ומגשי אירוח ייחודיים.

כיום יש לא מעט הורים שרוכשים עוגות מפוארות ומעוצבות בהתאמה אישית. אם מתאפשר לכם לרכוש עוגה זו, זה וודאי יוסיף לעיצוב השולחן אך זכרו שילדים נהנים מהטעם של העוגה ולא מיופייה, לכן העדיפו להשקיע בעוגה טעימה מאשר בעוגה מרהיבה.

קישוטים ואביזרים משמחים

קישוטים ואביזרי יום הולדת יעניקו לחגיגה אווירה שמחה וצבעונית, לכן יש להם חלק משמעותי במסיבת יום ההולדת. תוכלו לרכוש קישוטים מוכנים או לחלופין להכין אותם בעצמכם (למשל שרשראות מנייר, שלטי "יום הולדת שמח" וכו'). כמו כן, חשוב להביא נרות צבעוניים בהתאם לגילו של הילד, על מנת שתוכלו להניח אותם על העוגה ולאפשר לילד לכבות את הנרות ולבקש משאלה. כמו כן, כדאי להצטייד באביזרים שיחולקו לילדים, כמו רעשנים, כתרים לראש וכו'.

הפעלה ופעילויות

התאימו את ההפעלה לאופי האירוע ולגילאים של הילדים. בדרך כלל נהוג להזמין הפעלה חיצונית כמו ליצן, קוסם או אפילו הצגת תיאטרון בובות, אך במקרים רבים ההורים מפעילים את הילדים בעצמם ומכינים מבעוד מועד משחקים ופעילויות מסוגים שונים. אם תרצו להפעיל את הילדים בעצמכם, תוכלו להכין מוזיקת ילדים אהובה (שירים מהפסטיגל, שירי ילדים מוכרים, שירים של יובל המבולבל וכו') וללמד את הילדים תנועות ריקוד פשוטות, כך תוכלו לרקוד יחדיו. כמו כן, ניתן לשחק בכיסאות מוזיקליים, חבילה עוברת ומשחקי ילדים שונים (בהתאם לגיל הנוכחים).

ארגון יום הולדת לילדים הוא לא משימה כל כך מסובכת. אם אתם מתכננים את יום ההולדת בגן, בקשו סיוע מהגננות, הן וודאי ישמחו לעזור ולייעץ מניסיונן. כדאי לתכנן את האירוע לפחות 3 שבועות לפני מועד יום ההולדת, על מנת שתספיקו לארגן את כל הדברים הנחוצים לכם לחגיגה. מזל טוב!