נשירת שיער אחרי לידה: למה זה קורה?

תופעה של נשירת שיער היא תופעה מוכרת מאוד בקרב נשים אחרי לידה. הסיבות לכך רבות, ולכן אם גם את סובלת מנשירת שיער – זה הזמן להבין מהן הסיבות הנפוצות, כמו גם כיצד מטפלים בתופעה הלא אסתטית הזו.

סובלת מנשירת שיער מוגברת לאחר לידה? את ממש לא לבד

תופעה מוכרת בקרב נשים אחרי לידה היא תופעה של נשירת שיער. אם הבחנת על הכרית, בכיור או במקלחת בשעירות רבות שנושרות ללא בקרה, חשוב קודם כל להבין שזו תופעה טבעית המתרחשת באחוז גבוה מאוד אצל נשים. הסיבות לכך רבות: שינויים הורמונאליים, לחץ, אי הקפדה על תזונה נכונה כמו גם מצב נפשי, טראומה וכן בעקבות סכרת היריון. אם בעבר הלא רחוק נשים נאלצו להתמודד עם התופעה לבדן ולהרגיש חסרות ביטחון בשל הנשירה המסיבית, כיום אפשר לברר על טיפול טבעי בנשירת שיער.  אם את סובלת מנשירת שיער, דעי כי את לא לבד וכי ניתן בהחלט לשפר את המצב באמצעות שילוב של טיפול טבעי לצד פעולות נוספות, אותם נפרט כעת.

טיפול טבעי לנשירת שיער – כל מה שרצית לדעת וחששת לשאול

הטיפול מבוסס על טכניקות עתיקות בהן השתמשו בעיקר בתרבות המזרח, מתוך הבנה כי הסוד ליצירת איזון הורמונלי (הסיבה הנפוצה ביותר לנשירה) כולל שימוש במינרלים, ויטמינים כמו גם צמחי מרפא בעלי ריכוז גבוה של ברזל וחלבון התורם לצורך חיזוק שורש השיער ובהתאם לכך עיכוב נשירה. אין מדובר בתרופת קסם, אלא בטיפול משלים הנועד לסייע לך להתמודד עם התופעה באופן טבעי וללא שימוש בתכשירים כימיים. זו הנקודה להסביר כי שימוש בפעולות כימיות כמו החלקה של השיער לאחר הלידה עלול להוביל לנשירה מסיבית, ועל כן הימנעות מוחלטת משימוש במכשירים פולטי חום כמו גם צביעת השיער מהווה צעד משמעותי בדרך לעיכוב הנשירה.

נשירת שיער אחרי לידה למה זה קורה-

תזונה נכונה כחלק מהתגברות על חוסרים תזונתיים

אחת הסיבות הנפוצות לשיער שיער לאחר היריון ובאופן כללי אצל נשים וגברים הוא חוסרים תזונתיים כמו חלבון, ברזל ומינרלים. מומלץ לתאם תור אצל תזונאית המתמחה בנשים לאחר לידה, וזאת מתוך מטרה לבנות תפריט מותאם אישית הכולל קטניות, ירקות ופירות כמו גם הימנעות מאוכל תעשייתי. קיימים הרבה מאכלים בריאים שמכילים ברזל ואפשר לשלב אותם בתפריט באמצעות ייעוץ והכוונה.

שימוש במברשת רכה

הברשה חזקה מדי של השיער באמצעות מברשת שיער מהווה גם היא חלק מהסיבות לנשירה. הקפידי להשתמש במברשת שיער בעלת סיבים רכים ורחב שיניים, ולהבריש את השיער רק כאשר הוא לח עד יבש. נוסף לכך, מומלץ בהחלט להשתמש במסכה טיפולית ייעודית בעבור נשירת שיער אותה ניתן לרכוש בכל בתי הפארם. לפני הרכישה, בדקי כי המסכה מכילה חומרים טבעיים אשר אושרו לשימוש ע"י משרד הבריאות, וזאת בכדי להעניק לשיער הזנה כמו גם תסייע לצורך שמירה על השיער מפני המים הקשים במקלחת.