פעילות לילדים בפורים

מי לא מחכה לבואו של חג פורים? החג הכי צבעוני, הכי משמח והכי מרגש שמגיע מידי שנה בחודש אדר. הילדים מחכים בכיליון עיניים לבוקר פורים, בו הם יעטו על פניהם מסכה וילבשו את התחפושת הייחודית שלהם! אבל מה עושים במהלך ימי החג? יש לנו כמה הצעות נהדרות לפעילויות בפורים!

פעילות לילדים בפורים

משחקים משפחתיים

חגים יכולים לגבש בין בני המשפחה באופן משמעותי, ולכן חשוב להעביר את החג יחדיו, בחיק המשפחה, וליהנות מזמן איכות משותף. דרך מצוינת לעשות זאת היא באמצעות משחקים לפורים, שגם יעניקו לכם אפשרות ליהנות לשחק יחדיו, וגם ילמדו אתכם דבר או שניים על החג. כדאי לרכוש מבעוד מועד משחקי פורים ייחודיים, כמו פאזל של דמויות ממגילת אסתר, משחק זיכרון ברוח החג, טריוויה לפורים והאפשרויות עוד מגוונות ורבות.

אין ספק שמדובר בפעילות נהדרת, שיכולה לתרום לא מעט לגיבוש המשפחתי ולידע הכללי אודות חג פורים.

פעילויות יצירה

בגני הילדים שמים דגש רב על פעילויות יצירה, ולא בכדי, שכן מדובר בפעילויות שמשפרות את כישוריהם המוטוריים של הילדים, ואף מאפשרות להם לבטא את עצמם וליהנות מחוויה ייחודית ומדליקה. נסו לחפש ברחבי הרשת הדרכות ליצירות באווירת החג, רכשו חומרי יצירה ייעודיים, ושבו ליצור יחד עם הילדים שלל תוצרים שונים, החל ממסיכות מיוחדות וצבעוניות, דרך קופסאות למשלוחי מנות ועד לכרטיסי ברכה לכבוד החג.

אם אתם מתכננים את פעילויות היצירה לפני חג הפורים, תוכלו לעצב את התחפושות יחד עם הילדים. לא רק שזו פעילות מהנה, אלא גם שהילדים יזכו ללבוש את התחפושת שהם הכינו בעצמם!

ערב סרט ביתי

מי אמר שאי אפשר ליהנות מצפייה בסרטים בבית? כיום ניתן למצוא סרטים לילדים, המלמדים אודות חשיבות החג, כמו גם סדרות ילדים אהובות, בהן הוקדשו מספר פרקים לחגי ישראל. חפשו ב VOD את הסרטים והסדרות הללו, וארגנו צפייה משותפת לכל המשפחה (או שתוכלו להזמין את חבריהם של הילדים). הכינו פופקורן, אוזני המן ושאר מטעמים, ופנקו את הילדים בערב סרט ביתי ומהנה.

סדנה להכנת אוזני המן

מתי בפעם באחרונה הכנתם יחד עם ילדיכם מאכלים לכבוד החג? משום שנהוג להעניק משלוחי מנות לחברים ובני המשפחה, תוכלו להכין עם הילדים מבעוד מועד אוזני המן טעימים ומתוקים, אותם תחלקו במשלוחי המנות. ילדים מתרגשים מפעילויות חדשות, ובייחוד פעילויות שבסופן ישנו תוצר מעשה ידיהם. רכשו את המצרכים החיוניים לכם, והכינו יחד עם הילדים מגוון רחב של אוזני המן. נשמע כיף, לא?

פעילויות מחוץ לבית

בימי החג יש לא מעט פעילויות נהדרות ברחובות, החל מפעילויות יצירה ברחבי הקניונים, ועד לתהלוכות עדלאידע מרהיבות בכל רחבי הארץ. כמו כן, כדאי לברר על פעילויות ייחודיות במוזיאונים ובמוסדות שונים, משום שיש היצע די גדול מבחינת פעילויות לילדים.

 

לסיכום, יש מגוון רחב של פעילויות נהדרות ומהנות לילךדים באווירת חג פורים, כשכל מה שנותר לכם הוא לבחור את הפעילות האידיאלית ביותר, ולחגוג את החג על הצד הטוב ביותר! חג שמח!