טופ 5: ספרי קומיקס מומלצים לילדים שאוהבים להפעיל את הדמיון

אין הורה שלא רוצה לטפח את הילד שלו עד כמה שרק ניתן, כאשר חלק חשוב בדבר הזה הוא לספק להם את האתגרים האינטלקטואליים המתאימים לגיל שלהם שיעזרו להם לפתח מיומנויות חשיבה, להפעיל את הדמיון ולחשוב מחוץ לקופסא. בדיוק בגלל זה הורים רבים מקפידים לשלוח את הילדים שלהם לחוגי ההעשרה שונים, למפגשים חברתיים, למוזיאונים ולעוד שלל פעילויות כאלו שיכולות לסייע בעניין הזה. יחד עם זאת נראה כי הצורך בגירוי אינטלקטואלי ופיתוח הדמיון קיים גם בשגרה ולא רק באירועים מיוחדים ודרך נפלאה להשיג זאת כדרך קבע היא דרך קריאת ספרים הפותחים שער ממשי לעולם הדמיון והיצירתיות. יחד עם זאת נראה שלא כל הילדים (במיוחד בגילאים הצעירים יותר) מתחברים לסגנון הספרים מרובי המלל וצריכים גם את הגירוי הוויזואלי של תמונות וציורים. על כן, הרעיון של קריאת חוברות קומיקס מהווה את הפתרון המושלם. אז אם גם אתם מעוניינים להעניק לילדכם את המתנה של אהבה לז'אנר המיוחד הזה, הנה כמה חוברות מומלצות בהחלט.

כאב בטן / ריינה טלגמאייר

ישנם הרבה ספרי קומיקס בנושאים שונים, אך אין ספק שהספר המיוחד הזה נוגע בנושאים חשובים של התבגרות בצורה היפה והמרגשת ביותר. ריינה היא נערה צעירה המתעוררת לילה אחד עם כאב בטן נוראי. בעוד אמא שלה חושבת שמדובר בווירוס שיחלוף ותו לא, הסיבה האמיתית לכאבי הבטן של ריינה היא מורכבת הרבה יותר. האם יהיה לה האומץ להתמודד עם השדים ולהודות בפני עצמה וגם בפני אחרים מהי הסיבה האמיתית לכאבי הבטן שלה? התשובה לשאלה היא לא פחות ממרגשת ומדובר על ספר מומלץ בהחלט.

 עוצר נשימה / אליס אוזמן

נראה כי המאבק הלהט"בי הוא כבר חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו מזה זמן מה ונראה כי מדובר על נושא שהורים רבים רוצים להנגיש לילדים שלהם בצורה ברורה וטובה. הקומיקס המיוחד הזה נוגע בו בצורה בהחלט שונה ומביא את סיפורם של שני חברים לספסל הלימודים שמוצאים את עצמם מתאהבים עם הזמן. הספר החל כסדרת רשת מצליחה, עבר לחוברות הקומיקס ואף לאחד מרבי המכר הבולטים ביותר באנגליה בשנים האחרונות.

קליק קומיקס / קרלה מאייר

ספר קומיקס נהדר שמדגים את הקשיים החברתיים שעשויים לצוץ כבר בגילאים צעירים. אוליב היא ילדה חביבה בכיתה ה' שלא מצליחה להשתלב מבחינה חברתית. כאשר מחליטים להעלות בבית הספר שלה מופע כישרונות מיוחד היא מוצאת את עצמה לבד ללא שותפים למופע ותוהה האם תוכל למצוא כישרון כלשהו איתו תוכל להופיע בעצמה. מדובר על ספר מצחיק, מרגש ומותח כאחד ואנו בהחלט ממליצים עליו בחום.

טופ 5: ספרי קומיקס מומלצים לילדים שאוהבים להפעיל את הדמיון

האסופית אן מהחווה הירוקה / מריה מרסדן וברנה תמלר

עוד ספר מרגש ומרתק במיוחד. הדגש כאן הוא בלי ספק על האיורים הגרפיים שהם עוצרי נשימה ומיוחדים ביותר ומתארים את החיים בכפר ואת ההתמודדויות של בני משפחה עם סיטואציות מוכרות שכולנו נתקלים בהן במהלך החיים שלנו.

המסע לאתיופיה / יוסי ורותי אנטהון טורצקי וחיים אקטשיין

ספר קומיקס מרתק המביא את סיפור של יוסף הלוי, חוקר תרבויות שנוסע לפגוש את הקהילה היהודית באתיופיה. הספר מביא מסורות עתיקות, מנהגים מרתקים והרבה אלמנטים יפים של תרבות עשירה ומיוחדת ששווה להכיר גם כאן אצלנו בארץ.

לסיכום

אין ספק שחוברות קומיקס זו דרך נפלאה להעשיר את החשיבה ואת הדמיון. אם אתם מחפשים ספרים מומלצים אלו בהחלט כאלו שכדאי להתחיל איתם ועם הזמן תראו גם אתם עד כמה מדובר על צעד חכם.