8 פודקאסטים מעשירים (ומרתקים!) לילדים

אחד הפורמטים התקשורתיים המתפתח ביותר בשנים האחרונות הוא הפודקאסט. רבים לא מבינים מה ההבדל בינו לבין תכנית רדיו ואולי שווה להתעכב על זה. פודקאסט הוא שידור שיכול להיות עצמאי לחלוטין המופק באמצעים מינימליים, אפילו מהבית. הוא מתפרסם רק באינטרנט ולרוב עוסק בנושא ממוקד יותר מאשר תכנית רדיו. האזנה לפודקאסטים יכולה ללוות פעילויות שונות כגון ספורט או נהיגה. כאשר מדובר בילדים, האזנה לפודקאסט יכולה להיות מהנה מאד בנסיעות ארוכות או אפילו בבית תוך כדי משחק. ריכזנו כאן פודקאסטים לילדים כאשר לרובם ניתן להאזין בכיף גם כמשפחה.

כל הפודקאסטים במקום אחד

את הפודקאסטים ניתן למצוא באתר אחד שמרכז פודקאסטים ממקורות שונים. במרכז הפודקאסטים תוכלו לגלוש ולמצוא פודקאסטים ופרקים חדשים. ניתן לערוך חיפוש לפי קטגוריות שונות וגם לפי מילות חיפוש. זה מאד נוח לקבל פודקאסטים שונים במקום אחד במקום לחפש כל אחד באתר ייעודי אחר. תוכלו גם לקבל רעיונות לשמיעה של דברים שלא ידעתם שהם קיימים. להלן הרעיונות שלנו:

היסטוריה לילדים

זהו פודקאסט שפונה לילדים ומספר להם באופן מרתק על היסטוריה, על דמויות היסטוריות, על מקומות קרובים ורחוקים. הפודקאסט הוא של יובל מלחי שהקים את הפודקאסט 'עושים היסטוריה' המצליח מאד. מלחי הוא מגיש בחסד עליון שיודע לרתק מבוגרים וילדים כאחד.

ראש מלא סיפורים

זהו פודקאסט שמוקדש לסופרים ישראלים, לא בהכרח רק סופרי ילדים. בכל פרק מוקראים סיפורים של יוצר אחד. הסיפורים הללו הם תמיד סיפורי ילדים של אותו יוצר או יוצרת. הפודקאסט נוצר על ידי ירדן בר כוכבא הלפרין ודידי שחר. בין הסופרים והסופרות נמצא את דויד גרוסמן, מרים ילן שטקליס, מאיר שלו ועוד רבים וטובים.

8 פודקאסטים מעשירים (ומרתקים!) לילדים

הצ'ייסר מציג: משחקי המוח

זהו פודקאסט הסכת של איתי הרמן הידוע יותר בתפקידו כ'צ'ייסר'. להרמן יש יכולת מדהימה לזכור פריטי מידע ולענות תשובות נכונות גם על סמך מידע לא שלם. את כל המיומנויות הללו ועוד הוא חולק עם הילדים בפודקאסט אשר עשוי בצורה מרתקת.

המעבדה

זהו פודקאסט העוסק בנושאים מדעיים שונים כאשר בכל פרק עוסקים בנושא אחד על כל היבטיו. לדוגמה – בפרק על הטורפים, יוצאים הילדים למסע בו הם פוגשים חיות שונות ומשונות כולל אפילו את הנמלה כאשר כל אותן חיות מספרות סיפור קוהרנטי ושלם.

תנינה

פודקאסט חמוד שמביא סיפור ילדים משעשע בפרקים. הכל נסוב סביב תנינה שהיא מכשפה צעירה שגרה במעלית. יחד איתה גר לו קורקבן, החתול שלה. כל פרק מלווה בשירה ודיבוב של דמויות נוספות.

ילדי טבע

פודקאסט לילדים בנושאי טבע וגיאוגרפיה המוגש של ידי עומרי גלבר. כל פרק עוסק בנושאים שונים ומגוונים: חרקים, הר הכרמל, המפץ הגדול, המדבר, אצות וכו'. הוא מוגש באופן ישיר ללא אפקטים מיוחדים אבל בהקראה מרתקת ומעניינת לכל המשפחה.

מסע אל גוף האדם

זהו פודקאסט שעוסק בצורה שהיא גם מאד עניינית וגם מונגשת לילדים. מגוון הנושאים הוא מאד רחב ומאפשר לילדים ולמבוגרים שאיתם לקבל הצצה והכרה לנושאים בוערים ברפואה, תזונה, מחלות ועוד.

שוות להכיר

זהו פודקאסט בו כל פרק מוקדש לאשה אחרת בעלת השפעה יוצאת דופן על תחומה. הפרקים מאד מגוונים ועוסקים למשל בעדה יונת – זוכת פרס נובל בכימיה, גולדה מאיר – ראש ממשלת ישראל בעבר או מאיר קירי שהייתה מדענית פורצת דרך שגם זכתה בשני פרסי נובל שונים.

כל הפודקאסטים הללו יבטיחו הנאה וזמן איכות לא רק לילדכם אלא אפילו גם לכם. האזנה מהנה!