הורים – מעוניינים לפתוח עסק קטן? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת

לא מעט הורים חולמים להפוך לעצמאיים. חולמים לשלוט על הזמן שלהם עם הילדים, חולמים לקחת חופש מעכשיו לעכשיו מבלי להיות תלויים באיש, או פשוט חולמים כמו ילדים – מבקשים להוציא לפועל חלום שכבר זמן רב מדגדג עמוק בפנים. אם אתם מעוניינים להגשים את החלום אבל חוששים דעו כי תהליך זה עשוי להיות ידידותי ונגיש אם זוכים להכוונה מקצועית. רכזנו עבורכם את כל המידע כדי לעשות את הצעדים הראשונים בדרך החדשה – בהצלחה!

יוצאים לדרך!

אם אכן בדקתם והגעתם למסקנה שעוסק פטור הוא הצעד שנכון עבורכם, עתה נותר להתנהל מול שלושת הרשויות, וכמובן לסמן וי על מספר משימות משלימות. שנרחיב? ובכן למרות שעוסק פטור מנוע מתשלומי מע"מ, הוא כן נדרש להתנהל מול מע"מ, וכמובן שגם מול ביטוח לאומי ומס הכנסה, וכאשר אנחנו אומרים "להתנהל", הכוונה היא שקודם כל נדרשים לפתוח תיק. כאן אתם עומדים מול 2 אופציות: יכולים לפנות פיזית לכל אחד משלושת המשרדים, אך גם יכולים להיעזר ברואה חשבון (או ביועץ מס). בכל מקרה יש להכין מראש מספר מסמכים, כגון אישור עבור ניהול חשבון, צילום ת"ז, אישור ניהול ספרים ואישור ניכוי מס במקור. יש שאלות נוספות? באתר iCount  מסבירים בהרחבה איך פותחים עוסק פטור – שווה להשקיע כמה דקות ולקבל מספר תשובות חשובות.

 

 

4 משימות משלימות

בחרתם באופציה הקלה? נעזרתם ברואה חשבון? ובכן עתה יש להבין אלו פעולות נוספות מחכות להתייחסות. ראשית יש למצוא רואה חשבון שיעמוד לרשותכם לכל אורך הדרך, כאשר יש לוודא שהוא מגדיל ראש. כך למשל אם ייתכן שמגיעה לכם השלמת הכנסה, הוא יפנה את תשומת ליבכם, או אם הגיע התאריך האחרון להגיש הצהרות כאלו או אחרות, הוא יזכיר לכם ואף יעניק הסבר מפורט. לאחר מכן יש לבחור תוכנה לניהול חשבונות וקבלות בהתאם להיקף העבודה הרצוי. מה מעבר לכך? יש להכין תיקייה בה אוספים כל מה שנוגע למסמכים רלוונטיים (כולל תרומות, קופות גמל ועוד), ולבסוף יש להסדיר את הנושא של המקדמות – התייעצו עם רואה החשבון לגבי הסכום האידיאלי.

חושבים לשנות שוב סטטוס?

זהו? פחות או יותר. כאן נחדד שבין היתר יש לשים לב מתי יש לעבור מעוסק פטור לסטטוס של עוסק מורשה. מדוע? כדי שלא תעברו בטעות את הסכום (102,292 ש"ח) ובכך תתחילו לשלם מע"מ מבלי שתספיקו לגבות מע"מ, ובאופן כללי כיוון שיש מקרים שעבורם מדובר בצעד כלכלי וכדאי. כך למשל אם יש לכם לא מעט הוצאות עסקיות, כעוסק פטור לא יתאפשר ליהנות מהחזרי מע"מ. חושבים שזהו הצעד הנכון עבורכם, אך שוב חוששים מסך המכשולים שהבירוקרטיה מציבה? גם פה מוזמנים להיעזר באתר iCount – תמצאו שם הסבר מקיף.

2 טיפים לעצמאי מתחיל

עתה לאחר שטיפלנו בכל מה שנוגע לבירוקרטיה, נעצור להעניק 2 טיפים עבור התנהלות עצמאית פורייה. ובכן אם נאיר את אחת מהבעיות העיקריות של הפיכה לעצמאי, הרי שללא ספק מדובר במשמעת עצמית. מה אם כן עושים? מגדירים יעדים יומיים ושבועיים. כמו כן, כיוון שהעבודה זמינה בכל רגע נתון, גם חשוב להגדיר קווים אדומים. אם לא תעשו כך מהר מאוד תמצאו את עצמכם עובדים בלילה ובשעות שאמורות להיות מוקדשות לילדים. בהצלחה!