ארוחת צוהריים לילדים: רעיונות מקוריים – עם נקניקיות!

ארוחת צוהריים לילדים

דילמה שכל הורה מתמודד איתה היא כמובן מה להכין לארוחת צוהריים לילדים. למעשה, מדובר בסוגיה שמטרידה לא רק בשל הצורך לספק לילדים ארוחה טובה ומזינה אלא גם כזו שתספק את כל אבני המזון. אחד מחומרי הגלם הטובים ביותר לטובת הכנה של ארוחה הן כמובן נקניקיות שגם ילדים וגם מבוגרים מאוד אוהבים. בשביל לסייע לכם להרכיב את ארוחת הצהריים המושלמת וגם הכי קלה להכנה, להלן מספר רעיונות מקוריים בהם תוכלו להיעזר, כל זאת מתוך מטרה לפתור את הדילמה היומיומית של מה להכין היום. שימו לב כי לרעיונות אותם אנו מציגים כאן יש עשרות מתכונים ברשת בהם ניתן להיעזר, כולל סרטונים שמציגים לכם צעד אחר צעד כיצד להכין את המתכונים – במינימום זמן ובמקסימום תוצאה.

חביתה עם נקניקיות ותפוח אדמה

ארוחת צוהריים נהדרת אותה אפשר להכין במשך כ 15 דקות בלבד לילדים. לתפוחי אדמה המוצר יכול להתאים להם במיוחד משום שהמרקמים והטעמים שלהם ושל התפוחי אדמה משתלבים טוב. מדובר במתכון קליל אבל משביע מאוד, כאשר ניתן בהחלט לשלב במתכון גם ירקות שישתלבו נהדר עם הארוחה הכוללת חביתה בשילוב של פחמימה כמו תפוח אדמה.

משה בתיבה

זיכרון ילדות שכל הורה בוודאי זוכר הוא משה בתיבה – ארוחת צוהריים קלאסית המבוססת על שימוש בחומרי גלם פשוטים שיש לכל אחד בבית. כל מה שצריך בשביל המתכון הוא מלוואח באמצעותו עוטפים את הנקניקייה ומכניסים לתנור לאפייה מהירה. מדובר בתהליך הכנה קליל ומהיר שאפשר לשתף את הילדים בו כפעילות נחמדה. לצד סלט או אורז מדובר בארוחת צוהריים נהדרת ומקורית שהילדים ישמחו לקבל לשעת הצהריים.

שקשוקה נקניקיות

שקשוקה עם נקניקיות מהוות ארוחת צוהריים מושלמת וקלה מאוד להכנה. שימו לב כי ניתן לשדרג את השקשוקה באמצעות נקניקיות חריפות (במידה ומדובר בילדים בוגרים) כמו גם בתוספות שונות. ברחבי הרשת ישנם עשרות מתכונים שמדגימים צעד אחר צעד איך להכין את השקשוקה המושלמת, כאשר התוספת יכולה להיות לחם או בגט. אם הילדים רוצים אפשר להכניס את השקשוקה לתוך הלחם ובכך להפוך אותה לסנדוויץ' מעולה שהילדים יכולים לקחת איתם לפעילות כמו חוגים או מפגש עם חברים.

פסטה בסיר אחד

אם יש ארוחה שתמיד עובדת בעבור ילדים כמו גם משביעה זו הפסטה. במקום להכין פסטה פשוטה עם שמן זית או רוטב עגבניות, ניתן ואף רצוי לשדרג באמצעות נקניקיות. כל מה שצריך לעשות הוא לחתוך את הנקניקייה לחתיכות קטנות ולהכניס אותן לתוך קבוצה של פסטה כאשר היא לא מבושלת. מכניסים את הפסטה ביחד עם המרכיבים הנוספים ובתוך כרבע שעה עד עשרים דקות יש לכם פסטה מוכנה בסיר אחד ובמינימום מאמץ. אצל כוכבות רשת גדולות אפשר לקבל מתכון מהיר כמו גם לעקוב צעד אחר צעד כיצד להכין את הפסטה. הפסטה הזו זכתה לכינוי "פסטה של ילדים" מאחר והיא משלבת שני אלמנטים שילדים אוהבים – פסטה וכמובן נקניקיה שמשתלבת בצורה מושלמת עם רוטב עגבניות.

איך לקבל רעיונות לארוחת צוהריים בריאה לילדים?

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר אתרים המתמחים בתחום האוכל מציעים מגוון עצום של מתכונים, אותם ניתן ליישם בבית וגם ללא ניסיון עשיר במטבח. מאחר ונקניקיה היא חומר גלם, השמיים הם הגבול מבחינת הרעיונות אותם אפשר ליישם לטובת יצירה של ארוחת צוהריים בריאה וכיפית לילדים שלכם. הקפידו לעבור היטב על המתכון וכן העדיפו לרכוש את חומרי הגלם כאשר הם טריים, כל זאת מתוך מטרה לספק לילדים שלכם ארוחת צוהריים שגם תשביע אותם אבל גם תאפשר לכם ליצור מערך תזונתי הכולל את כל אבות המזון.