מהבנייה עד בחירת מנוע לשער חשמלי: איך לבנות חניה פרטית לרכב המשפחתי

בתור אנשי משפחה, הרכבים הפרטיים שברשותנו הם הרבה יותר ממותרות, אלא כלי חשוב המאפשר לנו לנהל את החיים בנוחות. בעזרתם אנו יכולים להגיע מדי יום לעבודה, לקחת את הילדים הלוך וחזור לחוגים, ולמעשה לעשות באמצעותם כל דבר שאנו צריכים, החל מקניות בסופר ועד לנסיעות לחופשות המשפחתיות. עם זאת, מי שמחזיק רכב פרטי יודע שזה גם עלול להוות נטל לפעמים, בין אם מדובר על ההוצאות הגבוהות הכרוכות בכך ובין אם מדברים על הצורך המתמיד בטיפולים שוטפים. מעבר לכך, נראה כי האתגר הגדול ביותר עבור אנשי משפחה המחזיקים ברכבים פרטיים הוא נושא החנייה, וכך האפשרות של בניית חניה פרטית בבית הופכת לאופציה מועדפת בקרב רבים. עם זאת חשוב מאד לבנות חניות כאלו בצורה מסודרת ולאחר תכנון מוקפד, ואם זהו צעד שגם אתם שוקלים, אנו רוצים להסביר בקצרה איך לעשות זאת כמו שצריך.

תכנון מקדים ורכישת ציוד מתאים

השלב הראשון בתהליך הוא תכנון של החנייה. עליכם להחליט איזה חניה בדיוק תרצו, האם מדובר על חניה לרכב אחד או שני רכבים, האם אתם מעוניינים שהיא תהיה מגודרת או מתוחמת בצורה אחרת והם אתם מעוניינים שהיא תהיה מקורה. על מנת לשמור על הרכבים שלכם מפני גניבות אנו ממליצים בחום על האפשרות הנוחה של שער חשמלי וצורך כך חשוב לרכוש מנוע איכותי. אנו ממליצים בחום על חברת סומפי המציעה מבחר של מנועים איכותיים ביותר. בקטלוג האתר תמצאו כמה סוגים של מנוע לשער חשמלי ותוכלו לבחור את זה שהכי מתאים לכם. מכאן יש לרכוש את הציוד הנוסף, בין זה השער, האבנים שייבנו את התיחום וכן הלאה. לפני שנדבר על ההתקשרות עם בעלי המקצוע, בואו נדבר על תיאום מול הרשות המקומית בה אתם מתגוררים.

מהבנייה עד בחירת מנוע לשער חשמלי: איך לבנות חניה פרטית לרכב המשפחתי

תיאום עם הרשות המקומית

חשוב לזכור שזה לא משנה אם מדובר על הקמת מרפסת, בניית בריכה או תכנון של חניה חדשה – כל דבר כזה חייב לעבור דרך הרשות המקומית. דברים כאלו שלא נבנים עם האישורים הנדרשים נחשבים בגדר חריגת בנייה וזה משהו שאפשר לקבל עליו קנסות. רצוי לגשת לפני התכנון ולראות מהן הדרישות המדויקות ולאחר מכן לתכנן את החנייה בהתאם להן. אם יש עלויות הכרוכות בקבלת האישורים, חשוב להכניס אותן למסגרת התקציב הכללית ולקחת אותן בחשבון.

אנשי מקצוע

לאחר שסיימתם את החלקים הטכניים והבירוקרטיים, אפשר לגשת למלאכת הבנייה. לצורך כך תצרכו בעלי מקצוע מסוגים שונים בהתאם לתכנית שלכם. אם אתם צריכים לשים אספלט, תצטרכו איש מקצוע מומחה, אם החלטתם ללכת על שער חשמלי אתם צריכים חשמלאי שיודע להתקין שערים כאלו וכן הלאה. אופציה אחת היא לחלק את המשימות השונות ולמצוא בעלי מקצוע שונים, מה שיצריך מכם לא מעט זמן ומאמץ הם השוואות מחיר וקבלת הצעות. מנגד, אפשר בהחלט לפנות לקבלן שיודע לתת את השירות המלאה של בניית החנייה מא' ועד ת' וכך תחסכו לא מעט זמן ומאמץ.

עשו זאת בסבלנות ובשיקול דעת

זה אולי נראה כמו עניין פעוט, אבל בניית חנייה בבית זה לפעמים דבר מורכב שגם עשוי לעלות לא מעט כסף. אם לא תתכננו את החנייה בסבלנות הנדרשת אתם בהחלט צפויים להוצאות רבות ומיותרות ולכן חשוב לעשות זאת בסבלנות ובאופן מושכל.

את היתרונות של חנייה פרטית בבית תרגישו מהר מאד ואין ספק כי מדובר על צעד חכם עבור הורים ומשפחות באופן כללי.