בגדי ילדים לעונת מעבר

עונת המעבר מאתגרת הורים רבים, שנדרשים לתמרן בין קור מזגנים לשבר פוסט- קיץ, בין ערב קר במיוחד, ליום חם ולח. על מנת לעשות סדר בעניין הכנו עבורכם מדריך בגדי ילדים לעונת מעבר, שיאפשר לכם לשלוט במצב טוב יותר, ולהבטיח, שילדכם ירגישו נח בכל מעלה, עומס חום ולחות גם בפעילויות מחוץ לבית.

בגדי ילדים לעונת מעבר

הכירו את שיטת הבצל

אולי שמעתם על שיטת הבצל מרופא/ת הילדים שלכם? אולי "עליתם" עליה בעצמכם. אבל שיטת הבצל היא שיטת ההלבשה המועדפת משלהי חודש ספטמבר ועד סוף חודש מאי- כולל. מדובר בתקופה ארוכה למדי, שבה אתם נדרשים לאחסן קרוב אליכם גם ז'קטים, גופיות וחולצות דקות, שמהוות גיבוי לפרצי רוח קרה, או מזגן, ששכחו להעלות את הטמפרטורה שלו. גם במקומות קרים במיוחד כמו מרכזי קניות, מוזיאונים ותערוכות, שיטת הבצל עובדת בהצלחה.

כיצד פועלת שיטת הבצל?

בגדי ילדים מעוצבים כך, שקל מאוד להלביש ולשלוף אותם במהירות.
בדומה לבצל, אתם מתחילים לקלף את השכבות, כאשר שכבת הבסיס, הבאה במגע עם גוף הילד, היא גופיית "סבא" קצרה, מעליה, חולצת כותנה דקה (הקפידו על כותנה, ובדקו אם לא מדובר בבד פוליאסטר, שכן זוהי חולצה, שבאה במגע עם עור הילד, ומטרתה לנדף זיעה) מעלה הלבישו חולצת פוטר, ואם בחודש דצמבר עסקינן, הצטיידו גם בסוודר או מעיל.
קלפו את השכבות בהתאם לטמפרטורה, אך קחו בחשבון, שהטמפרטורה, שאתם חשים, שונה עד מאוד מהטמפרטורה, שאותה חש הילד. אם ניתן שאלו אותו, ואם לא בדקו את הטמפרטורה בבטנו, והחליטו בהתאם לכך.

עונת מעבר- הכינו את הז'קט

הז'קט הוא אחת הפריטים השימושיים ביותר בעולם בגדי ילדים. הוא קל, אוורירי, המראה שלו אופנתי, וכפי שהוא משמש אתכם בקור המזגנים, הוא ישמש גם את ילדכם. הצטיידו בז'קט, שכבר יתאים במידתו לסוף העונה, וזאת על מנת להבטיח, שישמש אתכם לתקופה ארוכה. אל תחששו, שמה יהיה גדול או רחב מדי, זכרו, שתחתיו תלבישו בין שכבה לשכבה וחצי.

קחו אתכם גרביים

החל מחודש אוקטובר, רצוי להחליף את הסנדלים הקלילים בנעליים סגורות, רכשו בחנות בגדי ילדים גם גרביים, המתאימות למידת הילד (בדרך כלל מגיעות בטווח מידות) אם הילד שלכם גבולי במידה, בחרו במידת גרביים מעט גדולה יותר, אין מה לחשוש, הן נמתחות, וברוב המקרים, יתאימו. אם ניתן בחרו בגרבי כותנה, בעלי יכולת נידוף זיעה. ואם לא, בחרו בשילוב פוליאסטר.

לסיכום, אין הורה אחד, שלא שואל את עצמו מדי יום, איך אלביש את הילד היום? שיטת הבצל כבר נמצאה מוכחת ומוצלחת במיוחד בכל הקשור אל בגדי ילדים, והיא מהווה פתרון טוב להורים, המתלבטים, מעבר לכך, דאגו, שפרטי הבסיס ו"הקצוות", יהיו תמיד בהישג יד, ז'קט במידה אחת גדולה יותר, וזוג גרביים נוחות. (ואם אפשר אז עוד אחד, למקרה, והתרטבו)