סדנאות לילדים

סדנאות לילדים, להבדיל מחוגים, מסתכמות בכמה מפגשים (ואפילו מפגש אחד בודד). בסדנאות הללו, הקיימות בתחומים שונים ומגוונים, הילדים מקבלים ידע נרחב בנוגע לתחום בו עוסקת הסדנה. ישנן סדנאות ייחודיות שונות, המפוזרים ברחבי הארץ ואפילו בעולם, המקנות לילדים מיומנויות שונות ומפתחות בקרבם תחביבים המתכתבים עם תחומי העניין שלהם. סדנאות לילדים נפוצות במהלך השנה, לרבות בחופשות וחופשת הקיץ. את הסדנאות רצוי לבחור בהתאם לתחומי העניין של הילדים, כך שהסדנאות אכן יעניינו אותם ויגרמו להם להתמיד בתחום כם עם תום הסדנה. אז אילו סדנאות יכולות להתאים לילדים?

סדנאות יצירה בנייר

אחד האלמנטים האהובים ביותר ליצירה הוא הנייר. שלל ניירות, בריסטולים ודפים בצבעים ייחודיים עשויים ליצור פריטים מרהיבים ופונקציונליים. בסדנאות הנייר, הילדים ילמדו להכין מגוון פריטים החל מיומנים מעוצבים, מחברות, אלבומי תמונות, כרטיסי ברכה ועוד. הסדנה מתאימה לילדים וילדות שאוהבים לגזור, לצבוע, להדביק וליצור. כמו כן, הסדנאות הללו מפתחות את הדמיון ואת היצירתיות בקרב המשתתפים, ואף את המיומנויות המוטוריות שלהם.

סדנת קרמיקה

בסדנת הקרמיקה הילדים ילמדו לעצב אלמנטים בקרמיקה וחימר. הם ישתמשו בכלים ייעודיים וילמדו מגוון רחב של טכניקות לפיסול ועיצוב. לרוב, הסדנאות הללו יתקיימו בקבוצות קטנות זאת בשל הצורך להסביר את הטכניקות באופן פרטני ולהעניק לילדים יחס אישי. אגב, ניתן לשלב את הסדנאות כחלק מפעילויות נוספות. למשל במסגרת סאמר סקול לילדים, ניתן להשתתף בסדנת קרמיקה וסדנאות ייחודיות נוספות.

סדנת בישול

ילדים שבלבם אהבה ייחודית למטבח, עשויים ליהנות מסדנת בישול, בה הם ילמדו להשתמש באמצעים השונים במטבח בכדי להכין מאכלים שונים. בין סדנאות הבישול, ניתן אף להירשם לסדנאות אפיה או סדנאות שוקולד, למי שחובב קולינריה. סדנאות הבישול יכולות להתקיים כסדנה בודדת האורכת כמה שעות או ככמה מפגשים רציפים, זאת בהתאם לחומר הנלמד.

סדנאות תיפוף גוף וריקוד

תיפוף גוף, הפך בשנים האחרונות ללהיט ייחודי, זאת הודות ללהקות השונות שפרצו בתחום. ריקוד ותיפוף גוף מקנים לילדים מגוון יתרונות ייחודיים, הם תורמים לפיתוח המיומנויות המוטוריות ואף מאפשרים להם לשמור על כושר גופני. כמו כן, בשל הצורך לזכור את תנועות הגוף השונות, הסדנה עשויה לפתח את המיומנויות הקוגניטיביות של הילד, בדגש על זיכרון ומיקוד. מעבר לזה, מדובר בסדנה כיפית ומהנה במיוחד.

סדנת צילום

ילדים שנוטים להימשך לעולם הצילום וודאי ימצאו עניין רב בסדנה מסוג זה. ישנן אף סדנאות שמעניקות לילדים אמצעים וטכניקות לצילום באמצעות הטלפון הנייד. בסדנאות הילדים ילמדו סוגי צילום שונים ולעיתים אף יתנסו בפיתוח תמונות בחדר החושך. בסוף הסדנה הילדים יצאו עם סדרת צילומים אישית שצילמו במו ידיהם, ועם ידע רב ומגוון בתחום.

סדנת ציור

האהבה לציור מתחילה עוד בגיל צעיר, בו הילדים לוקחים צבעים לידיים ומציירים על כל משטח אפשרי. ישנן סדנאות שונות לציור, בעוד שחלקן מתמקדות בציור בצבעי פחם ותרשימים (שחור לבן) ואילו אחרות דווקא עוסקות בעפרונות צבעוניים או צבעי מים. כך או כך, מדובר בסדנה חווייתית ממנה הילדים יוצאים עם ידע ותוצר אישי. מאחר שחלק מהסדנאות הן חד פעמיות, אין התחייבות לאורך זמן (בשונה מחוגי ילדים). בכל הסדנאות הילדים יצאו עם תוצרת אישית וידע בתחום, כך ייפתח בפניהם עולם רחב של אפשרויות. רצוי לשלוח את הילדים לסדנאות מסוגים שונים, בכדי שיוכלו לחקור, לגלות ולמצוא את תחומי העניין והתחביבים האהובים עליהם ביותר.    

אתר גן ישראלי

נגישות
גלילה לראש העמוד