איזה מכשיר סלולארי מתאים לילדים?

מכשיר סלולארי לילדים

טלפונים סלולאריים לילדים הפכו כיום לסטנדרט בפועל. זאת, בעקבות שילוב של "אופנה" עם צורך מעשי, של שמירת קשר רצוף עם הילד. גם מחירי מכשירים אלה, שהולכים ויורדים, תורמים לפופולאריות. מה מיוחד ברכישת טלפון סלולארי לילדים? ועל מה חשוב במיוחד, לשים את הדגש בבחירתו?

מבחר ענק

ישנו כיום מבחר עצום של דגמי טלפונים סלולאריים, אשר מהם ניתן לבחור מכשיר לילד. מבחר זה, הוא בו בזמן "טוב ולא טוב". מחד, הוא מספק טווח גדול של מחירים ותכונות מובנות. מאידך, הוא מסבך את הבחירה במכשיר הכי מתאים. מה גם, שישנו שינוי בשוק זה בתדירות גבוהה, לצד השטות הקבועה של רצון להיות בעלים של "הדגם הכי חדש". מצב זה, בשילוב השיווק האגרסיבי של מותגים "נוצצים" נוסח האייפון, מעודד רכישות מיותרות ויקרות מדי (בוודאי לילדים). בפועל, גם רכישת סמסונג s8 למשל, שהושק ב-2017, היא אופציה טובה מאוד.

מחיר

היבט המחיר, משמעותי במיוחד לגבי מכשיר שנרכש עבור ילדים. זאת, מאחר שישנו סיכוי לא קטן שהמכשיר יתבלה ואף ייהרס, מהר יותר מאשר אם היה בשימוש של מבוגרים. בסופו של דבר, מדובר כאן לא רק בטלפון סלולארי, שהוא עניין זול מאוד למימוש טכני. אלא מדובר גם במעין מחשב נישא זעיר וזה כבר מקפיץ את המחירים, לסדר גודל של מאות ואלפי ש"ח. כך שכל חסכון ברכישה כזו, עשוי להיות גדול. עוד כדאי לקחת בחשבון, שככל שהמכשיר יותר יקר ו"יוקרתי", כך הוא גם יותר "גניב". וזה עוד לפני ההיבט החינוכי, של היסחפות הילד וההורה עם הבל ויהירות, שדוחפים דווקא לרכישת מה שמעורר קנאה.

מכשיר סלולארי לילדים

עמידות פיזית

סאמרטפון לילדים, חייב להיות עמיד פיזית, ככל הניתן. מדובר בעמידות בפני נפילות, רטיבות, פעילויות לילדים מחוץ לבית וגם שריטות. את רמת העמידות של המכשיר עצמו, ניתן לחזק בעזרת תוספת מיגון מסוגים שונים. מעטפת מגן כזו, היא דרך זולה מאוד להוסיף עמידות, ביחס למחיר המכשיר עצמו. יתרון נוסף של כיסויי המגן, הוא שהם מגיעים במבחר רחב מאוד של עיצובים, כולל עיצובים מיוחדים עבור ילדים.

גודל

גודל המכשיר, משמעותי לנוחות האחיזה והשימוש השוטף בו. כמובן, לילדים יש את הידיים הקטנות ביותר, ביחס למגוון המשתמשים שהמכשירים מתוכננים עבורם. אין הבדלים גדולים מאוד כיום בממדי המכשירים השונים. למרות זאת, ניתן למצוא וכדאי להעדיף את המכשירים הקטנים יותר, בעיקר בהיבט הרוחב (שרלבנטי לאחיזה).

תכונות נוספות

מעבר לנקודות המפתח שציינו עד כאן, ישנן כמובן עוד תכונות רבות מאוד שעשויות להיכנס לשיקולי בחירת המכשיר. לגביהן, חשוב להחליט ביחד עם הילד ובכך לאפשר לו לקבל את המכשיר, אשר קרוב ככל הניתן להעדפותיו.

לסיכום

בחירת טלפון סלולארי לילד לא צריכה להיות דבר מסובך מדי. אבל בכדי להבטיח זאת, חשוב להבין ולהחליט מראש בבירור, מהן הנקודות שעליהן נותנים דגש ולהגדיר מסגרת דרישות בסיסית וטווח מחיר.