איך מעבירים סוף שבוע בבית עם הילדים?

בבית עם הילדים

סופי שבוע מהווים אתגר בעבור לא מעט הורים, ובייחוד בימים בהם לא ניתן לצאת מהבית בשל מזג אוויר סוער. כיצד ניתן לבלות סוף שבוע משפחתי וביתי על הצד הטוב ביותר? ריכזנו בעבורכם כמה רעיונות נהדרים.

משחקים מהנים לכל המשפחה

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של משחקים מהנים שמתאימים לכל המשפחה, חלקם מאתגרים, חלקם מצחיקים, אבל החשוב ביותר – כולם מסייעים לגיבוש המשפחתי ומקנים זמן איכות משותף. רכישת משחקים עשויה להיות עסק לא זול בכלל, בייחוד כשיש צורך במשחקים מגוונים ומיוחדים. ובכן, אל חשש – באתר עלי אקספרס בעברית, תוכלו למצוא משחקים ייחודיים שמתאימים כל המשפחה במחירים אטרקטיביים ונוחים לכל כיס, כך תוכלו לקנות מגוון משחקים שישמשו אתכם במהלך סופי השבוע.

תחרויות משפחתיות

מי אמר שתחרות לא יכולה להתקיים בתוך הבית? רכשו לוח מחיק גדול בו תכתבו את שמות בני המשפחה, ובכל סוף שבוע ערכו תחרויות משפחתיות, החל ממשחקי "חי, צומח, דומם", טריוויה משפחתית ועוד. הלוח המחיק ישמש אתכם כדי לציין את הניקוד, כשבמוצאי שבת תוכלו להכריז על הזוכה. ומה יהיה הפרס? תוכלו להיות יצירתיים ולהעניק פרסים כמו: פטור משטיפת כלים למשך שבוע, פטור מהחלפת מצעים וכו'.

שעת יצירה

פעילויות יצירה הן בין הפעילויות המהנות ביותר, ואם לא די בכך, הן מעניקות לילדים לא מעט יתרונות החל מפיתוח החשיבה היצירתית, רכישת מיומנויות קוגניטיביות והן אף מועילות למוטוריקה העדינה. רכשו מגוון חומרי יצירה שמתאימים לילדים כמו פונפונים, מדבקות צבעוניות, בריסטולים בשלל צבעים, דבק לבן, דפים מעוצבים, צבעים וכו', וחפשו ברחבי הרשת הדרכות יצירה שונות. אגב, מומלץ להיעזר בחומרים שיש בבית, וליצור יצירות מחומרים ממוחזרים (למשל גלילי נייר טואלט, צנצנות ישנות וגזרי עיתון). אין ספק שמדובר בחוויה נהדרת וחינוכית, כשבסופה לכל ילד יהיה תוצר מעשה ידיו.

ערב סרט

לא תאמינו כמה מהנה זה לצפות בסרט עם כל המשפחה. חפשו בטלוויזיה סרטים מומלצים (או היעזרו בשירותי VOD, אם יש ברשותכם כמובן), והודיעו לבני המשפחה באיזו שעה יוקרן הסרט. לקראת הצפייה, כדאי להכין פופקורן, חטיפים בריאים ושתייה קלה, כך תוכלו להעניק לילדים תחושה של קולנוע ביתי.

טיפ למיטיבי לכת: בקשו מהילדים להכין מראש כרטיסים לסרט. את הכרטיסים הם יכולים ליצור מבריסטולים, לעצב כיד הדמיון ולחלק לבני המשפחה.

לומדים ביחד

מי מכם שרוצים לנווט את סוף השבוע ללמידה, בהחלט יכולים לעשות זאת, ואפילו בדרכים יצירתיות במיוחד. תוכלו להרחיב את הידע הכללי של הילדים על ידי חידוני טריוויה, הכוללים בין היתר מידע הנלמד בספרי הלימוד שלהם. נוסף לכך, תוכלו לערוך תחרות תרגילי חשבון, ולאפשר לילדים לתרגל מגוון רחב של תרגילים שונים. למעשה, המטרה היא להעביר את סוף השבוע בלמידה, אבל בדרך מהנה וייחודית, ולא בהכרח בדרכים הפורמליות.

 

מתכננים לבלות את סוף השבוע הקרוב בבית? יש לא מעט פעילויות שתוכלו ליישם, בין אם מדובר במשחקים משפחתיים, עבודות יצירה, צפייה משותפת בסרטים או אפילו תחרות מדליקה בין בני המשפחה. בחרו את הפעילויות האידיאליות ביותר בעבורכם ורכשו את כל הציוד החיוני בעבורן. שיהיה לכם סוף שבוע נעים ומהנה!