טיפים מהורים וותיקים להורים טריים

המשפחה מתרחבת ותינוק חדש עומד להגיע, לצד השמחה והאושר, מגיעות גם לא מעט חששות. כדי שהנחיתה תהיה רכה, ריכזנו בעבורכם טיפים מהורים וותיקים. לגזור ולשמור.

אל תזניחו את הרגלי השינה של הילדים

ליהיא, אימא לשלושה ילדים מהמרכז, מספרת לנו שאחד הדברים שסייעו לה באופן משמעותי היה טיפוח הרגלי השינה של הילדים. היא טוענת שילדיה התקשו להירדם באופן עצמאי, מה שפגם באיכות השינה שלה ובשגרת היום הרציפה של התינוקות. כדי לפתור את הבעיה, היא פנתה אל יועצות שינה, שבחנו יחד איתה את הרגלי השינה של הילדים, והצליחו לגשר על הבעיות ולהעניק לילדיה (ולה) שינה רציפה ואיכותית.

מסקנה? לא להתבייש לבקש עזרה ולפנות לגורם מקצועי, משום שזה יכול להועיל גם לתינוק, וגם להורים.

חשוב להקדיש זמן גם לזוגיות

נכון, כשתינוק חדש מגיח לאוויר העולם, הוא הופך להיות מרכז החיים וכל ההתנהלות היומית סובבת סביבו. יחד עם זה, חשוב להקדיש זמן גם לזוגיות, ולו במעט. דנה, אם לפעוט בן שנה וחצי, מספרת שמידי שבוע היא ובן זוגה מקפידים לצאת לדייט זוגי. "התחלנו לעשות את זה כשהוא היה בן חצי שנה", היא מספרת, "בהתחלה השארנו אותו אצל אחד ההורים, ובשלב מאוחר יותר מצאנו בייביסיטר שהגיעה אחת לשבוע לשמור עליו". הדייטים הזוגיים לא חייבים להיות בשעות מאוחרות או בסופי השבוע, אלא שהם יכולים להתקיים בשעות הבוקר (אם ניתן), ואפילו מיד לאחר יום העבודה. לא משנה איך תעשו זאת, העיקר שתמצאו זמן לטפח את הזוגיות לצד גידול הילד.

הפכו את האוכל המוצק לנעים לעין

כשהתינוקות גדלים, ההורים מתחילים את שלבי הטעימות, ועם הזמן הילדים מתחילים לאכול אוכל מוצק. בלא מעט מקרים הילדים מסרבים לאכול את מה שיש בצלחת, ולו בשל העובדה שהאוכל אינו נראה מפתה או טעים. ליאת מספרת שמידי יום היא מסדרת את הירקות על הצלחת בצורה מעניינת, ויוצרת צורות ודמויות – מה שמדרבן את הילדים לאכול ולטעום מכל הירקות שמצויים על הצלחת.

לא חייבים לקנות הכל

לקראת בואו של התינוק, הורים רבים רוכשים מגוון רחב של פריטים, החל מעגלות, צעצועים, בגדי מעבר ועוד. לטענתה של מיכל, אין צורך להשקיע עלויות גבוהות ברכישת המוצרים משום שלאחר הלידה סביר להניח שתקבלו לא מעט מתנות, ואתם עשויים למצוא את עצמכם עם מוצרים כפולים. רכשו את המוצרים הגדולים והחיוניים ביותר, כשניתן אף להשאיל פריטים מהורים אחרים שאינם זקוקים למוצרים הללו יותר (כמו עגלה, סלקל, משטח פעילות וכו'). כמו כן, אם ההורים והמשפחה הקרובה רוצים להעניק לכם מתנות, מוטב שתשאלו מראש מה הם עתידים לרכוש, כך תוכלו להצטייד באופן מושכל.

 

תינוק חדש שמצטרף למשפחה, מביא עמו אושר, שמחה ולא מעט רגעים מאתגרים. תמיד טוב להתייעץ עם מי שכבר חווה את התהליך, ולאמץ טיפים של הורים וותיקים. ההורות היא שלב נהדר בחיים, אל תהססו לפנות לעזרה מקצועית אם צריך והרשו לעצמכם ליהנות מהתהליך המיוחד הזה. מזל טוב!